Kategorie Potápění

Článek
Příručka přežití při útoku žraloka
Příručka přežití při útoku žraloka I když žraloci útočí velmi vzácně, jejich útok může být smrtelný. Nejjistější způsob, jak neskončit v žraločím žaludku, je úplně se vyhnout prostředí, kde žraloci žijí. Pokud se ale v jejich blízkosti ocitnete, je dobré vědět pár základních pravidel, které vám v takové chvíli mohou zachránit život.
Článek
Dobrodružné aktivity ve Skandinávii
Dobrodružné aktivity ve Skandinávii Příroda severských zemí je drsná a náročná, ale také úchvatná. Nelehké venkovní podmínky jsou ideální pro dobrodružné cestovatele, kteří vyhledávají aktivní, energickou dovolenou.
Článek
Adrenalinové potápění s bílými "lidožravými" žraloky!
Adrenalinové potápění s bílými "lidožravými" žraloky! Myslíte si, že v kleci jste v bezpečí před tímto smrtícím predátorem? Že se nemusíte bát o svůj život, protože jste v rukou odborníků, kteří tuto atrakci provozují? Něco o tom ví Matthew Karsten, cestovatel, který se se žraloky setkal tváří v tvář a líčí svůj nezapomenutelný příběh. Prozradí, jaké to je, když se na vás řítí 7 metrový žralok.
Článek
Belize: Plavání se žraloky
Belize: Plavání se žraloky Drobný středoamerický stát se pyšní jedním z nejpůsobivějších korálových pobřeží Karibiku. I přes značný zájem turistů, kteří bohužel jedinečný ekosystém nenávratně ničí, se však průzračně modré vody mohou pochlubit dostatečnou různorodostí podmořských organismů, které se nejlépe objevují s potápěčskými brýlemi na hlavě a šnorchlem.
Článek
Belize: Magnet pro potápěče
Belize: Magnet pro potápěče Sto kilometrů od břehů středoamerické Belize se nachází nejpodivnější podmořský útvar, který svým dokonalým kruhovým tvarem a více než stometrovou hloubkou láká potápěče i ty, kteří dávají přednost pohledu z ptačí perspektivy.