Kategorie Polsko

Článek
Zakletá Evropa
Zakletá Evropa Každá evropská země přetéká tajemnem. Stačí vědět, kam se dívat. Vítejte na strašidelné straně Evropy, domovu strašných duchů, zakletých událostí a tajemných zážitků. Vstup povolen pouze těm nejodvážnějším duším. Zhasněte světla, schovejte se pod přikrývky a odvažte se seznámit se s některými z nejděsivějších a nejtajemnějších míst Evropy.
Článek
24 hodin v Krakově: Kouzelné město plné historie a skvělého jídla
24 hodin v Krakově: Kouzelné město plné historie a skvělého jídla Krakov je krásnou kombinací starého i moderního města, centrem historie a kultury. Pokud máte jen jediný den, využijte našich tipů plných dobrodružství a místního know-how, které vám umožní maximálně svých 24 hodin ve městě využít.
Článek
Tip na výlet nejen s dětmi: Hon na trpaslíky ve Wrocławi
Tip na výlet nejen s dětmi: Hon na trpaslíky ve Wrocławi Hledáte-li víkendové rozptýlení, ve kterém spojit zábavu s historií, Wrocław je jasnou volbou. Překrásné město plné architektonických skvostů totiž skrývá nad 350 kouzelných trpaslíků, které můžete nalézat po celém jeho centru.
Článek
Polský slovník na cesty: 23 záludných výrazů, které byste měli znát
Polský slovník na cesty: 23 záludných výrazů, které byste měli znát Chystáte se do Polska a neberete si s sebou slovníček? K čemu přeci, jsme Slované a s našimi sousedy si vlastně rozumíme... Přesto nás může leccos překvapit. Vybrali jsme pár výrazů z běžného života, které pro nás můžou být při návštěvě Polska zákeřné a jejich záměna by nás mohla dostat do groteskní situace.