Kategorie Peru

Článek
Peru: Výroba soli stále pěkně postaru
Peru: Výroba soli stále pěkně postaru V jihoamerickém Peru se sůl dodnes těží tradiční metodou, kterou staří Inkové představili světu už někdy ve 14. století. Dodnes jsou prudké svahy hory Qaqawiñay poseté jezírky naplněnými slanou vodou, která v poledním slunci vypadají jako tisíce drobných zrcátek zářících do dáli.
Článek
Peru: S hlavou v oblacích
Peru: S hlavou v oblacích Asi 30 kilometrů severně od Cuzca, města umístěného vysoko v andských horách, se nachází peruánské ruiny kdysi slavného Pisacu. Zemědělské terasy, které modelují krajinu a dodávají jí charakteristické vzezření, a příkré chodníčky lemující okraje hor nás dovedou až na samotný vrchol, odkud se při pohledu do údolí zatočí hlava nejednomu cestovateli.
Článek
Peru: V pupku světa
Peru: V pupku světa V závratné výšce peruánských And se v 3 326 metrech nad mořem rozkládá město, které je oslnivým a nespoutaným mixem umění, náboženství, hudby, architektury, tanců, jídla a oslav. Ovlivněné inckou a španělskou kulturou vytváří unikátní koloniální atmosféru, díky níž jsou Andy tak fascinující.
Článek
Peru: Život na plovoucích ostrovech
Peru: Život na plovoucích ostrovech Na jezeře Titicaca žijí místní Indiáni po staletí tradičním způsobem. Na metr vysokých rákosových ostrůvcích se nachází vše, co ke svému spokojenému životu potřebují.