Kategorie Nový Zéland

Článek
Nový Zéland: V geotermální říši divů
Nový Zéland: V geotermální říši divů Jako v jiném světě se ocitnete v nejrozsáhlejší geotermální oblasti na světě v okolí města Rotorua. V první řadě sice geotermální prameny ucítíte - zápach sirovodíku připomínající zkažená vejce je všudypřítomný, brzy si na něj ale zvyknete a necháte se unášet dechberoucí, kouřem zahalenou krajinou i roztodivnými útvary.
Článek
Co všechno vás překvapí na Novém Zélandu
Co všechno vás překvapí na Novém Zélandu Chystáte se na Nový Zéland, ať už na dovolenou, či za prací? Jistě tušíte, že vás čekají úžasné zážitky, nádherné přírodní scenérie i unikátní divoká fauna. Nový Zéland vás ale může v mnohém i překvapit! Přeci jen - zemi vzdálenější od Česka už nenajdete.
Článek
Žena zveřejnila fotografie svých dětí, které vyrůstají bez mobilů, počítačů a televize
Žena zveřejnila fotografie svých dětí, které vyrůstají bez mobilů, počítačů a televize Možná i vy sami jste měli dětství bez moderních technologií. Svá dětská léta jste tak prožili bez mobilů, tabletů a počítačů. Volný čas jste tak převážně trávili hraním si venku. Pro mnoho dnešních dětí je taková realita nepředstavitelná.
Článek
Fotograf cestuje po Novém Zélandu v kostýmu Gandalfa
Fotograf cestuje po Novém Zélandu v kostýmu Gandalfa Kdo jiný by měl být tím pravým průvodcem po Novém Zélandu, když ne čaroděj Gandalf z kultovního Pána prstenů. Fotograf a cestovatel Akhila Suhas chtěl své fotografie odlišit od mnoha dalších snímků, což se mu rozhodně povedlo.
Článek
Cromwell – městečko lákající červeným zlatem s peckou
Cromwell – městečko lákající červeným zlatem s peckou Cromwell - malé, po většinu roku téměř ospalé maloměsto, rozkládající se v Centrálním Otagu na jižním ostrově Nového Zélandu. Proč však fenomén tohoto místa již odnepaměti překračuje jeho hranice? Odpověď je nasnadě – zlato. Každá doba však viděla „zlato“ v něčem jiném.
Článek
Mt Cook: dosažitelný kýč, pro který netřeba velký chtíč
Mt Cook: dosažitelný kýč, pro který netřeba velký chtíč Co lidé očekávají od nejvyšší hory Nového Zélandu? Monumentálnost či (ne)dosažitelnost? Pokud jste již měli v minulosti tu čest sdílet svítání s Himálají, pocit mohutnosti od Mt Cooka nepředpokládejte. Aoraki, jak zní název nejvyššího bodu v maorštině, si se svými 3 724 m s tzv. nepálskými osmitisícovkami opravdu nezadá.