Kategorie Mexiko

Článek
Jak se slaví Halloween ve světě? Užijte si 31. říjen na Ďáblově mostě nebo na Drákulově hradě
Jak se slaví Halloween ve světě? Užijte si 31. říjen na Ďáblově mostě nebo na Drákulově hradě Halloween není vyloženě americkým svátkem. Zapomeňte na strašidelné kostýmy a vyřezávané dýně, tak jak je znáte z USA. 31. říjen, během kterého se Halloween slaví, můžete prožít mnohem strašidelněji. Jak se tedy slaví Halloween ve světě a která místa stojí rozhodně za návštěvu?
Článek
Mexiko: Brány do podsvětí
Mexiko: Brány do podsvětí Jedinečné přírodní úkazy dokonale kruhového tvaru zvané cenotes jsou dodnes opředeny mnoha tajemstvími. Proč do nich staří Mayové s oblibou vhazovali různé obětní dary včetně těch lidských?
Článek
Tulúm: Perla Karibského moře
Tulúm: Perla Karibského moře Na samé hraně patnáctimetrového útesu tyčícího se přímo nad azurovým příbojem Karibského moře se nachází malebné ruiny předkolumbovského města. Proč se tohle „orlí hnízdo“ zaryje návštěvníkům do paměti více než ostatní mexické památky?
Článek
Mexiko: Za nejkrásnějšími vodopády
Mexiko: Za nejkrásnějšími vodopády Kromě archeologických unikátů máme při cestě po Mexiku, kolébky mayské civilizace, v merku i jeho přírodní půvaby v podobě nejkrásnějších vodopádů země. Naše původní myšlenky na koupání přímo pod osvěžující tekoucí vodou jsou zapuzeny ihned poté, co spatříme ohromnou masu vodopádu valícího se přes okraje kaskád.
Článek
Mexiko: Na cestě do podsvětí
Mexiko: Na cestě do podsvětí Styl mayského střediska Palenque je unikátní nejen svou polohou uprostřed kopcovité krajiny obklopené neprostupnou džunglí, ale i z hlediska architektury. V srdci naleziště se do výšky vypíná pozorovací věž největší stavby Palenque, El Palacio.
Článek
Mexiko: Kde se zrodili bohové
Mexiko: Kde se zrodili bohové Starověké aztécké město Teotihuacán zbudované v roce 100 před naším letopočtem je považováno za perlu tehdejší architektury a jeho sláva sahá daleko za hranice Mexika. Dodnes město fascinuje především svými úctyhodnými rozměry a zachovalostí monumentů, které přečkaly celá tisíciletí.
Článek
Hierve el Agua: Travertinový vodopád uprostřed hor
Hierve el Agua: Travertinový vodopád uprostřed hor Vysoko v horách jižního Mexika obdivujeme zkamenělý vodopád, jehož jediným přímým příbuzným na světě je travertinový útvar Pamukkale v Turecku.
Článek
Mexiko: Létající umělci
Mexiko: Létající umělci Při pohledu na čtveřici mužů, kteří se za podmanivých zvuků píšťalky a bubínku v soustředných kruzích blíží hlavou směrem k zemi, běhá přihlížejícím mráz po zádech. Odkud se vzali tito tajemní letci a v čem spočívá původ nebezpečné tradice přetrvávající dodnes?
Článek
10 nejstrašidelnějších místa světa
10 nejstrašidelnějších místa světa Na Zemi je spousta míst, ze kterých přímo běhá mráz po zádech. Temné lesy, zchátralé hrady, opuštěné budovy, nebo jen kuriózní pomníčky, které vás nenechají v klidu usnout. Vybrali jsme pro vás deset z těch nejděsivějších míst na světě.