Kategorie Kuba

Článek
VIDEO: Kubánská nostalgie aneb blyštiví veteráni silnic
VIDEO: Kubánská nostalgie aneb blyštiví veteráni silnic Velkou parádu na kubánských silnicích si užijí všichni milovníci starých veteránů a rytmické hudby. Nechte se unášet jedinečnou atmosférou na sedadlech pravých amerických bouráků.
Článek
Krásy údolí Viňales a jiná zajímavá místa Kuby
Krásy údolí Viňales a jiná zajímavá místa Kuby Přinášíme vám další zážitky z Kuby. Tentokrát společně navštívíme jedno z nejmalebnějších míst - údolí Viňales, koloniální město Trinidad a nejznámější přímořské letovisko Varadero.
Článek
Procestujte s námi Kubu
Procestujte s námi Kubu Uvažujete o dovolené na Kubě, ale stále váháte? Možná vám právě tento článek pomůže ve vašem rozhodování a zodpoví vám otázky, o kterých přemýšlí asi většina z nás před návštěvou této destinace.
Článek
Kuba: Údolí Viňales protkané jeskyněmi
Kuba: Údolí Viňales protkané jeskyněmi Jen málokteré místo dlouhého ostrovního státu se může pochlubit tak rozsáhlým systémem jeskyní a krasových chodeb jako právě údolí Viňales, které do povědomí zahraničních návštěvníků vstoupilo hlavně produkcí kubánského vývozního artiklu číslo jedna, doutníků.
Článek
Kuba: Kde kvete ekoturismus
Kuba: Kde kvete ekoturismus Na západ od hlavního města Kuby, Havany, se nachází jeden z prvních ekoprojektů, do kterého se Kubánci směle pustili. Jedná se o chráněnou biosférickou rezervaci pod záštitou organizace UNESCO, jež ocenila zalesňování holých svahů, které zde probíhalo v 70. letech 20. století.
Článek
Kuba: Matanzas - město neotřelého umění
Kuba: Matanzas - město neotřelého umění Město Matanzas nacházející se ve stejnojmenné kubánské provincii tak trochu žije ve stínu svého slavného souseda Varadera - plážového střediska, které se stalo cílem většiny zahraničních turistů. S autentičností opravdové Kuby má ale pramálo společného.
Článek
Kuba: Ztraceny v labyrintu uliček
Kuba: Ztraceny v labyrintu uliček “Ztraťte se!” Tak zní pokyn v našem věrném společníkovi na cesty, knižním průvodci. Velmi rády, jedná-li se právě o město Camagüey nacházející se zhruba v polovině ostrova na trase mezi hlavním městem Kuby, Havanou, a nejvýchodněji položenou metropolí, Santiagem de Cuba.
Článek
Kuba: V krasovém údolí Valle de Viňales
Kuba: V krasovém údolí Valle de Viňales Mezi největší lákadla dlouhého úzkého ostrova patří kromě ochutnávání tradičního rumu a doutníků také objevování jeho kulturních a přírodních krás. Jednou z nich je i krasová oblast Valle de Viňales nacházející se asi 180 km západně od hlavního města Havany.
Článek
Kuba: Cesta proti proudu času
Kuba: Cesta proti proudu času Přesně tak by se dal popsat zážitek cestování do koloniálního městečka Trinidad na jižním pobřeží Kuby, v němž jako by se čas zastavil někdy v 19. století během dob španělské nadvlády. Atmosféra místa bez nadsázky označovaného jako muzeum pod širým nebem nás dokázala dokonale pohltit a my se rozhodly zůstat ještě o den déle.
(3) Načíst více