Kategorie Jezero

Článek
Tajemství růžového jezera Hillier
Tajemství růžového jezera Hillier V západní Austrálii se nachází souostroví Recherche. Uprostřed hustých lesů ostrova Middle Island září neuvěřitelná a přesto skutečná podívaná - růžové jezero Hillier. Dlouho nebylo jasné, co jezero zabarvuje.
Článek
Filipíny: V srdci smrtícího vulkánu
Filipíny: V srdci smrtícího vulkánu Nedaleko Manily, hlavního města Filipín, se na jezeře rozprostírajícím se v srdci masivního prehistorického vulkanického kráteru o obvodu 75 kilometrů nachází sopečný ostrov, který pro návštěvníky představuje pět atrakcí v jedné. Je to ostrov uprostřed jezera uprostřed ostrovu uprostřed jezera uprostřed ostrovu.
Článek
Guatemala: Tajemné Lago de Atitlán
Guatemala: Tajemné Lago de Atitlán V nadmořské výšce kolem 1560 metrů se rozprostírá půvabné jezero s temně modrou vodou obklopené třemi vulkány. Co čeká na dně jezera, se dodnes přesně neví. A proč hladina jezera opakovaně kolísá?
Článek
Peru: Ostrov zrození Slunce na jezeře Titicaca
Peru: Ostrov zrození Slunce na jezeře Titicaca Na jezeře Titicaca rozkládajícím se mezi Peru a Bolívií se nachází proslulý ostrov dle legendy považovaný za rodiště Manco Capaca, tedy Slunce samotného, a jeho sestry-manželky Mamy Ocllo. Kromě historky o zrodu obrovské žhavé koule ostrov nabízí hlavně překrásné výhledy a incké rozvaliny.
Článek
Barma: Třídenní putování horami až k rozlehlému jezeru Inle
Barma: Třídenní putování horami až k rozlehlému jezeru Inle V kopcovitém terénu centrálního Myanmaru se nadšeně pouštíme na třídenní výpravu, během které zdoláme bezmála 60 kilometrů zvlněným terénem a na jejímž konci nás jako vykoupení uvítá blyštící se hladina rozlehlého jezera Inle.
Článek
Rakousko: Divokou soutěskou až ke Klammsee
Rakousko: Divokou soutěskou až ke Klammsee Asi dva kilometry od centra rakouského Kaprunu, vyhlášeného lyžařského střediska, se nachází úzká průrva mezi skalami, jejímiž útrobami se divoce žene mocná říčka. Koryto soutěsky Sigmund Thun Klamm před 14 tisíci lety vymlela voda, která si razila svou cestu z ledovce směrem do údolí.