Kategorie Jeskyně

Článek
Video: TOP 8 neuvěřitelných škol světa
Video: TOP 8 neuvěřitelných škol světa Vzdělávání je jednou z nejdůležitějších součástí lidského života. Každá země má jiné podmínky a možnosti, snad i proto můžeme ve světě narazit na netradiční školy, které bourají zaběhlé stereotypy. Podívejte se na video o školách, ve kterých se děti učí v jeskyních, na loďkách, nebo mají předměty jako alchymii a bylinkářství.
Článek
TOP 10 nejkrásnějších jeskyní na světě
TOP 10 nejkrásnějších jeskyní na světě Na světě můžete vidět spoustu nádherných jeskyní. Některé jsou vyhledávaným cílem turistů, jiné zůstávají nepřístupny. Některé připomínají katedrály, nebo jsou plné obrovských krystalů, další připomínají hvězdnou oblohu. Jaké jsou ty nejkrásnější a nejzajímavější jeskyně na světě?
Článek
VIDEO: TOP 8 nejúžasnějších míst na světě
VIDEO: TOP 8 nejúžasnějších míst na světě Planeta Země skýtá nepřeberné množství nádherných míst, rozmanitých krajin a přírodních úkazů. Pojďte se s námi podívat na 8 míst, u kterých nebudete věřit, že nejsou vymyšlená.
Článek
Kuba: Údolí Viňales protkané jeskyněmi
Kuba: Údolí Viňales protkané jeskyněmi Jen málokteré místo dlouhého ostrovního státu se může pochlubit tak rozsáhlým systémem jeskyní a krasových chodeb jako právě údolí Viňales, které do povědomí zahraničních návštěvníků vstoupilo hlavně produkcí kubánského vývozního artiklu číslo jedna, doutníků.
Článek
Indie: V tajemných jeskyních Ellory
Indie: V tajemných jeskyních Ellory Nedaleko Aurangabadu, nacházejícího se osm hodin jízdy vlakem od Bombaje, se nachází komplex buddhistických a hinduistických jeskyní, jejichž vznik se datuje do doby před 1600 lety. Dominantou celého areálu je impozantní chrám vytesaný z jednoho kusu kamene.
Článek
Kuba: Matanzas - město neotřelého umění
Kuba: Matanzas - město neotřelého umění Město Matanzas nacházející se ve stejnojmenné kubánské provincii tak trochu žije ve stínu svého slavného souseda Varadera - plážového střediska, které se stalo cílem většiny zahraničních turistů. S autentičností opravdové Kuby má ale pramálo společného.
Článek
Zátoka sestupujícího draka – Ha Long Bay - je plná odpadků
Zátoka sestupujícího draka – Ha Long Bay - je plná odpadků Ha Long Bay, jejíž název v překladu znamená „zátoka sestupujícího draka“, se rozkládá na severu Vietnamu. Branou k ní je přístavní město Haiphong, kde nasedáme do malých člunů, které nás vezou k větší výletní lodi. Ta bude naším domovem po další tři dny.
Článek
Indie: Do nitra starověkých jeskyní v Adžantě
Indie: Do nitra starověkých jeskyní v Adžantě V ohbí indické říčky Vághóry se nachází chrámový komplex buddhistických jeskyní vytesaných do skal. Sevřeny úzkou soutěskou, upadly skalní příbytky v Adžantě na dlouhá staletí do zapomnění a objeveny byly čirou náhodou v roce 1819 Johnem Smithem z 28. madráské kavalerie, který při lovu na tygry mezi houštím zahlédl vrchol fasády jeskyně č. 10.
(2) Načíst více