Kategorie Japonsko

Článek
Život gejši: umění, pravidla a peníze
Život gejši: umění, pravidla a peníze Život gejši není nic jednoduchého. Váže se k němu spoustu povinností a pravidel, které je potřeba plnit každý den po celý život. Odměnou je ale volnost a obdiv mužů. Jak vypadá život žen, které se zasvětily jedné z nejstarších japonských tradic?
Článek
Jak se ve světě najíte za 500 Kč?
Jak se ve světě najíte za 500 Kč? Myslíte, že byste ve světě dokázali nakoupit pořádné jídlo za 500 Kč? Máme pro vás odpověď! Zatímco si v některých zemích můžete doslova hodovat, v jiných byste tolik jásat nemohli. Které země to jsou se dozvíte v naší galerii.
Článek
Nejnovější japonská turistická atrakce je fan-psa-stická
Nejnovější japonská turistická atrakce je fan-psa-stická Tři roztomilí hlídací psi vystrkující své hlavy z děr ve zdi se mezi obyvateli Shimabary stali obrovským hitem. Dokonce i návštěvníci ze zahraničí jsou dojatí, tak jako bloger Miguel Yeh, který natočil krátké video roztomilých psů Shiba-Inu. Nápis nad nimi zní: "Prosím nekrmit, jinak dostanou průjem".
Článek
Les sebevrahů Aokigahara na úpatí hory Fudži přiláká ročně stovky nešťastníků
Les sebevrahů Aokigahara na úpatí hory Fudži přiláká ročně stovky nešťastníků Les na severozápadním úpatí hory Fudži v Japonsku je silně spjat s démony japonské mytologie. Přitahuje na sebe pozornost nejen turistů, ale především sebevrahů. Les se tak stal druhým místem na světě s nejčastějším počtem sebevražd, hned po Golden Gate Bridge v Kalifornii.
Článek
10 nejstrašidelnějších místa světa
10 nejstrašidelnějších místa světa Na Zemi je spousta míst, ze kterých přímo běhá mráz po zádech. Temné lesy, zchátralé hrady, opuštěné budovy, nebo jen kuriózní pomníčky, které vás nenechají v klidu usnout. Vybrali jsme pro vás deset z těch nejděsivějších míst na světě.