Kategorie Itálie

Článek
Italské Benátky zavádějí od léta 2020 vstupné. Kdo nařízení poruší, hrozí mu vysoká pokuta
Italské Benátky zavádějí od léta 2020 vstupné. Kdo nařízení poruší, hrozí mu vysoká pokuta Benátky každoročně navštíví miliony turistů z celého světa. Starousedlíkům však došla trpělivost. Kvůli záplavě turistů si připadají jako cizinci ve svém vlastním městě. Od léta 2020 proto každý turista, který chce Benátky navštívit, musí zaplatit za jednorázový vstup. Od roku 2022 si bude muset návštěvu tohoto italského města dopředu zarezervovat.
Článek
Jak se slaví Halloween ve světě? Užijte si 31. říjen na Ďáblově mostě nebo na Drákulově hradě
Jak se slaví Halloween ve světě? Užijte si 31. říjen na Ďáblově mostě nebo na Drákulově hradě Halloween není vyloženě americkým svátkem. Zapomeňte na strašidelné kostýmy a vyřezávané dýně, tak jak je znáte z USA. 31. říjen, během kterého se Halloween slaví, můžete prožít mnohem strašidelněji. Jak se tedy slaví Halloween ve světě a která místa stojí rozhodně za návštěvu?
Článek
Úchvatný symbol Milána: Duomo di Milano
Úchvatný symbol Milána: Duomo di Milano Milán je plný památek a vznešené architektury. Jeho největší klenot najdeme v samém srdci města. Je jím milánská katedrála Duomo, která se řadí mezi nejhonosnější a nejzdobnější stavby v Itálii. Katedrála je výjimečná svými rozměry a není tedy divu, že její stavba trvala téměř půl tisíciletí.
Článek
Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu
Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu Benátské architektonické dědictví přitahuje turisty z celého světa. V létě tak může být město dychtivými turisty přímo přeplněno. Benátky však mají mnoho krásných, turisty doposud neobjevených míst. A právě ty vám ukážeme v našem článku.
Článek
Dovolená v Itálii: Do Florencie s dětmi
Dovolená v Itálii: Do Florencie s dětmi Florence může vypadat jako jedno velké muzeum - ​​jinými slovy město, které je zcela mimo zájem dětí. Avšak Florencie je většinu času klidné město s širokým náměstím, zajímavými alejemi a barevnými trhy ideální pro rodinný výlet. Věříme, že naše tipy osloví nejen děti všech věkových kategorií, ale i jejich rodiče.
Článek
Co neobvyklého dělat v Benátkách a co vám neřekne žádný průvodce
Co neobvyklého dělat v Benátkách a co vám neřekne žádný průvodce Jedinečná struktura, umělecké a historické dědictví a dávná sláva. To je jen pár příkladů, proč jsou lidé nadšeni tímto úžasným "plovoucím" městem. Poznejte Benátky jako klasický turista a pak si ušetřete jeden den, nebo alespoň několik hodin a objevte zcela jiné město plné nevšedních věcí a míst.
Článek
Itálie: V pokladnici umění
Itálie: V pokladnici umění Na ploše okolo 44 hektarů se rozkládá miniaturní evropský stát, který se pyšní titulem nejmenšího a zároveň nejnavštěvovanějšího místa světa. Z dalekých končin se sem sjíždějí davy věřících i nadšenci do historie a umění.
Článek
Itálie: V srdci věčného města II. (pokračování)
Itálie: V srdci věčného města II. (pokračování) Hlavní město Itálie, velkolepý Řím, se pyšní nepřeberným antickým a architektonickým bohatstvím. Prohlédnout si všechny majestátní stavby, ztratit se v romantických uličkách, nasát pohodovou atmosféru barokních náměstí vydá na celé měsíce.
Článek
Itálie: V srdci věčného města
Itálie: V srdci věčného města Hlavní město Apeninského poloostrova nepřestává svým bohatstvím a věhlasem udivovat dodnes, i když v současné době spíše než s nepřáteli a uzurpátory bojuje proti davům turistům, jež jeho ulice každoročně zaplavují. Jak věčná jeho příslovečná krása je, jsme se rozhodli poznat na vlastní kůži.
(4) Načíst více