Kategorie Hrad

Článek
Top 10 míst v Budapešti, která navštívit
Top 10 míst v Budapešti, která navštívit Budapešť, elegantní město mnoha tváří ležící na Dunaji láká k navštívení svou malebnou polohou, nádhernými stavbami různých architektonických slohů, velkým množstvím zeleně, lázněmi a neobvyklou atmosférou. Nynější hlavní město Maďarska s názvem Budapešť bylo osídleno již za doby římské.
Článek
Bhútán: Jak slaví obyvatelé Země hřmícího draka
Bhútán: Jak slaví obyvatelé Země hřmícího draka Bhútánci se velmi rádi veselí. Jak jinak si vysvětlit, že v tak malé zemi proběhne každý měsíc hned několik festivalů najednou? Kdo by však čekal moderní hudbu burácející z obřích repráků, bude zřejmě nepříjemně překvapen. Bhútánské slavnosti Tsechu mají hlavně duchovní rozměr.
Článek
Bhútán: Největší z hradů
Bhútán: Největší z hradů Dominantní dzong čnící pyšně vysoko v horách centrálního Bhútánu nad údolím řeky Mangdechhu je největší hrad země nabízející vyhlídky, ze kterých se tají dech. Na jeho prohlídku se chystáme brzy ráno, kdy je pevnost po vydatném nočním dešti ještě zčásti zahalená mraky a stoupající mlhou.
Článek
Toužíte mít hrad? V Itálii vám ho dají zadarmo
Toužíte mít hrad? V Itálii vám ho dají zadarmo To není trik, ale skutečná realita. Pokud jste někdy zatoužili po tom mít svůj vlastní hrad, nyní máte možnost. Nedaleká Itálie rozdává celkem 103 nemovitostí, mezi kterými nejsou jen hrady, ale i vily, hostince a další.
Článek
10 nejstrašidelnějších místa světa
10 nejstrašidelnějších místa světa Na Zemi je spousta míst, ze kterých přímo běhá mráz po zádech. Temné lesy, zchátralé hrady, opuštěné budovy, nebo jen kuriózní pomníčky, které vás nenechají v klidu usnout. Vybrali jsme pro vás deset z těch nejděsivějších míst na světě.