Kategorie Francie

Článek
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách?
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách? Dokážete si představit vánoční svátky bez cukroví? Tradiční vánoční cukroví se ovšem před Vánoci nepeče pouze v Česku. Také v ostatních koutech světa připravují na svátky nejrůznější cukrovinky. Na čem si pochutnávají třeba ve Francii, Velké Británii nebo na Filipínách?
Článek
Paříž trošku jinak
Paříž trošku jinak Známé a všemi více méně i milované hlavní město Francie - Paříž. Eiffelova věž, Notre-Dame, Louvre atd. Tato místa zná opravdu každý, proto se podívejte na pár tipů méně navštěvovaných lokací v Paříži, které si také zaslouží objevit a užít si tu chvilku slávy.
Článek
Umělec cestuje po světě a místo plátna používá obyčejný kelímek
Umělec cestuje po světě a místo plátna používá obyčejný kelímek Berk Amargan je obyčejný kluk z Turecka, který miluje cestování i umění. Na kreslení si nebere ani skicák, ani plátno, ale obyčejný plastikový kelímek. Svým uměním si chce nejen vydělat na své cestování, ale pomoci i dobré věci.
Článek
7 nejdivnějších zákazů z celého světa
7 nejdivnějších zákazů z celého světa Pokud cestujeme do některé země jako turisti, jen málokdy se zvládneme obeznámit s veškerými zákony. Přitom bychom v mnoha případech byli patrně překvapení, jaké kuriózní zákazy se v různých zemích uplatňují. Podívejte se na ty nejdivnější z nich.
Článek
Po 30 letech se vyfotila na stejných místech: Co všechno se za tu dobu změnilo?
Po 30 letech se vyfotila na stejných místech: Co všechno se za tu dobu změnilo? „Tato místa jsou stejná, ale já už jsem jiná.“ Tímto způsobem představila Američanka Lisa Werner sérii srovnávacích fotografií, které zobrazují evropská města, kde se nechala vyfotografovat jako mladá a následně zcela stejný snímek pořídila po 30 letech. Co všechno se za tuto dobu změnilo?
Článek
Levandulová Provence ohromuje přírodou i památkami
Levandulová Provence ohromuje přírodou i památkami Provence, to je krajina levandulových polí, roklí a kaňonů i sluncem zalitých pláží. Tato historická oblast, kterou najdete na jihovýchodě Francie, si dodnes dokázala zachovat svůj nenapodobitelný ráz, jímž stále okouzluje zástupy turistů, kteří sem dennodenně míří.