Kategorie filipíny

Článek
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách?
Vánoční cukroví ve světě: Které najdete na sváteční tabuli v Anglii či na Filipínách? Dokážete si představit vánoční svátky bez cukroví? Tradiční vánoční cukroví se ovšem před Vánoci nepeče pouze v Česku. Také v ostatních koutech světa připravují na svátky nejrůznější cukrovinky. Na čem si pochutnávají třeba ve Francii, Velké Británii nebo na Filipínách?
Článek
Filipíny: V srdci smrtícího vulkánu
Filipíny: V srdci smrtícího vulkánu Nedaleko Manily, hlavního města Filipín, se na jezeře rozprostírajícím se v srdci masivního prehistorického vulkanického kráteru o obvodu 75 kilometrů nachází sopečný ostrov, který pro návštěvníky představuje pět atrakcí v jedné. Je to ostrov uprostřed jezera uprostřed ostrovu uprostřed jezera uprostřed ostrovu.
Článek
Filipíny: Město plné rakví
Filipíny: Město plné rakví Po přejezdu Kordilerami, jednou z nejmalebnějších krajin ostrovního státu, která se rozprostírá na severu největšího filipínského ostrova Luzon, se dostáváme do tajemného horského městečka Sagada, z jehož mystické pohřební atmosféry mrazí.
Článek
Filipíny: Za nártounem, nejmenší opičkou světa
Filipíny: Za nártounem, nejmenší opičkou světa Časně ráno přistává letadlo filipínských aerolinek v Tagbilaranu na ostrově Bohol, který patří do skupiny středních Visayasů. Naším cílem po následujících pár dnů budou pověstné Čokoládové kopce nacházející se v samotném srdci ostrůvku a útulek s nejmenšími opičkami na světě - nártouny.
Článek
Filipíny: Měsíční krajinou až k sopce, která rozpoutala peklo
Filipíny: Měsíční krajinou až k sopce, která rozpoutala peklo 15. června roku 1991 se přesně v půl třetí odpoledne v okolí obrovského vulkánu Mt. Pinatubo rozpoutá peklo, na jehož konci zůstane na 847 zmařených životů. Neklidná sopka vyvhrne smrtící lavinu žhavého plynu a prachu, které stovky čtverečních kilometrů zasypou sopečným popílkem.
Článek
Filipíny: Koupání v průzračných lagunách
Filipíny: Koupání v průzračných lagunách Coron Islands vzdálené necelou hodinu letu od Manily, hlavního města Filipín, nabízí vše, co dvanáctimilionová megapole není. Vesnický charakter, poklidnou atmosféru, takřka nulovou dopravu plynoucí z přítomnosti jen několika silnic a hlavně podvodní svět kypící životem.
Článek
Filipíny: Na rýžových polích
Filipíny: Na rýžových polích Na severu Luzonu, největšího filipínského ostrova, se v údolí sevřeném ze všech stran vysokými kopci nacházejí kaskády rýžových polích pečlivě vystavěné místními obyvateli. Svědčí o dokonalé kultivaci přírody člověkem a o snaze v nehostinném terénu vypěstovat ostrovní plodinu číslo jedna.