Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu

Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu Zdroj: shutterstock.com

Benátské architektonické dědictví přitahuje turisty z celého světa. V létě tak může být město dychtivými turisty přímo přeplněno. Benátky však mají mnoho krásných, turisty doposud neobjevených míst. A právě ty vám ukážeme v našem článku.

Cantina Do Mori

Canal Grande, hlavní dopravní tepna Benátek, je obklopena množstvím drahých restaurací, které se snaží cílit na turisty. Pokud chcete místo restaurací plných turistů poobědvat raději s místními, pak je pro vás Cantina Do Mori to pravé místo. Můžete si dát lehčí jídla nebo cicchetti - benátská svačiny či přílohy. K pití si můžete objednat překvapivě osvěžijící perlivé červené víno. 

Zdroj: mycornerofitaly.com

Ca’ Zappa

Tato holandská vila se osamocena nachází na jihu laguny. Dostat se k ní není jednoduché, musíte si totiž půjčit vlastní loď. Vilu postavil v roce 1925 migrant z Nizozemska. S bílou fasádou a červenými vykýřovými okny působí skoro pohádkově. 

Zdroj: shutterstock.com

Malefatte Boutique

Malefatte nebo "Misdeeds" butik je neziskový projekt řízený vězeňskou iniciativou. Najdete tu kousky, které vyrábí ženy a muži ve vězeních z okolí Benátek. Mezi ručně vyrobenými produkty je vše od triček po kožené tašky. Ceny jsou tu nízké, hlavně ve srovnání s ostatními benátskými butiky. 

Zdroj: theculturetrip.com

Ostrov Sant’Andrea

Turisté míří do Murana, aby navštívili obchody se sklem, do Burana za barevnými domečky a do Torcella kvůli jeho přírodě. Ostrov Sant'Andrea zůstává neprávem přehlížen. Na ostrově se nachází zničená tvrz ze 17. století, postavená na obranu města před nepřáteli. Toto místo je ideální třeba na piknik s výhledem na město a lagunu. 

Zdroj: shutterstock.com

Chioggia

Chioggia je město nacházející se  nedaleko Benátek. Někdy je díky svému historickému centru, kanálům a mostům nazýváno malé Benátky. A opravdu, pokud jsou na vás Benátky příliš zaplněné turisty, udělejte si výlet do tohoto mnohem klidnějšího, menšího a méně honosného městečka. 

Zdroj: shutterstock.com

Libreria Acqua Alta

Zajímavým zážitkem je také návštěva neobvyklého knihkupectví Libreria Acqua Alta. Knihy nové i z druhé ruky jsou zde chaoticky vystavené ve starých gondolách, kánoích, vanách a sudech. Navíc má knihkupectví malou zahrádku, kde můžete posedět a obdivovat schodiště postavené z knih nebo pozorovat kočky. 

Zdroj: shutterstock.com

Benátská duchařská tour

Vydejte se ven v noci a seznamte se s benátskými duchy. Prohlídka začíná u mostu Rialto a pokračuje přes tiché kanály a opuštěná náměstí. Průvodce vám poví šest duchařských historek a také méně známé informace o městě. Dokonce navštívíte místa, která se stala svědky krvavých událostí. 

Zdroj: theculturetrip.com

Osteria Al Bacco

Bacco je menší restaurace nacházející se v klidné části města, kterou byste klidně přehlédli. Byla by to však velká škoda. Jde o jednu z nejstarších italských restaurací v Benátkách a nabízí především vynikající jídla s mořskými plody. V nabídce najdete špagety s chobotnicemí, mušle i grilované ryby. 

Zdroj: shutterstock.com

San Francesco della Vigna

Renesanční architekturu a nádherné fresky si můžete užít při návštěvě kostela San Francesco della Vigna. Ten začal na rozkaz Doge Andrea Grittiho stavět italský sochař a architekt Sansovino v roce 1534. Jelikož se kostel nachází na východním okraji města, bývá i v hlavní turistické sezóně prázdný. 

Zdroj: shutterstock.com

San Francesco del Deserto

Z Benátek si také můžete udělat výlet na ostrov San Francesco, který leží mezi Buranem a Sant’Erasmem. Na ostrově stojí za návštěvu především klidný klášter a jeho rozlehlé zahrady s  4000 cypřišovými stromy, kde se můžete dlouho procházet.

Zdroj: isoladiburano.it

Publikováno: 6. 9. 2018 16:32 Nahlásit obsah