To nejlepší z evropské moderní architektury

To nejlepší z evropské moderní architektury Zdroj: shutterstock.com

Moderní stavby se často stávají známými symboly evropských měst pro svou jedinečnost a zajímavý design. Ať už jde o Operu v Oslu nebo londýnskou "okurku" tyto stavby jsou neodmyslitelnou součástí velkých metropolí. Pojďte se podívat na to nejzajímavější, co evropská moderní architektura nabízí.

Mnoho důležitých a také hojně navštěvovaných staveb po celé Evropě je spíše staršího věku. Evropa má mnoho krásných památek, které si jistě zaslouží naši pozornost. Na své si však přijdou také milovníci moderní architektury. Ať už se podíváme do Itálie nebo do severních zemí, najdeme tu oceňované architektonické skvosty postavené v posledních dekádách. Na první pohled je jasné, že současná architektura sází zejména na jedinečnost, a proto každá z moderních budov vyčnívá ze svého okolí a poutá nevšedním designem, ať už jde o zvláštní tvary nebo neobvyklé materiály, ze kterých je stavba postavena. 

Jejich autory jsou často nejznámější architekti dnešní doby. Přestože moderní architektura nemusí být tím nejhezčím pro každého, koneckonců někdo dává ve svém obdivu přednost stavbám středověkým, jedno se těmto budovám upřít nedá. Všimnete si jich na první pohled a zajisté ve vás zanechají hluboký dojem.  

Galerie Evropská moderní architektura Evropská moderní architektura Prohlížet galerii

Publikováno: 5. 10. 2018 16:45 Nahlásit obsah