Londýnem po stopách Harryho Pottera

Londýnem po stopách Harryho Pottera Zdroj: shutterstock.com

Jste-li věrným fanouškem příběhů o Harry Potterovi, Londýn je to pravé místo pro vás. Nachází se tu totiž mnoho míst z kouzelnického světa. Některá místa, jako slavné Piccadilly Circus, byste jistě nemohli minout, jiná ale až tak známá nejsou, proto jsme pro vás připravili tohoto průvodce. Navštivte místa, kde se procházel sám Harry!

Millennium Bridge jako Brockdale Bridge

Ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve je právě most MIllennium Bridge zničen smrtijedy. V knihách však zmínku o tomto mostě nenajdeme, neboť skutečný MIllennium Bridge byl postaven až v roce 2000, zatímco příběh knihy Princ dvojí krve se odehrává v roce 1998. V knize se tedy most, který byl zničen jmenoval Brockdale Bridge. 

Zdroj: shutterstock.com

Nástupiště 9 3/4, King’s Cross 

Nástupiště 9 3/4 známe z Harryho cest do Bradavic jak v knihách, tak ve filmu. Toto místo je většinou plné turistů, kteří čekají dlouhé fronty na to, aby zapózovali u napůl zmizelého vozíku s Harryho zavazadly. Pokud však navštívíte nádraží  King’s Cross  brzy ráno, je šance, že fronta bude zvládnutelná. 

Zdroj: shutterstock.com

Obchod Harryho Pottera na Nástupišti 9 3/4, King’s Cross 

Žádný průvodce po místech Harryho Pottera by nebyl kompletní bez šance nakoupit si alespoň nějaké kouzelnické pomůcky. Přímo u Nástupiště 9 3/4, kde se můžete vyfotit, najdete tento obchod nabízející ty nejlepší suvenýry pro Harryho fanoušky. Najdete zde oblečení, různé školní potřeby a další kouzelnické předměty. 

Zdroj: shutterstock.com

St Pancras 

St Pancras je londýnská vlaková stanice, která se nachází ve stejné čtvrti jako nádraží King’s Cross na ulici Euston Road. Tato stavba z červených cihel zaujala tvůrce filmů o Harrym natolik, že se rozhodli natočit její exteriér a předat mu název  King’s Cross. Pokud tedy chcete vidět, kde se  King’s Cross natáčelo, musíte místo na  King’s Cross zamířit k St Pancras. Ano, je to trochu matoucí. 

Zdroj: shutterstock.com

Stanice metra Westminster

Tato stanice se nachází v blízkosti Big Benu. Pokud tedy nemáte v Londýně moc času, zde můžete navštívit dvě ikonická místa Londýnu najendou. Stanice metra Westminster byla použita ve filmu Harry Potter a Fénixův řád jako vchod na Ministerstvo kouzel. 

Zdroj: shutterstock.com

Australia House jako Gringottova banka

Architektura této stavby se stala inspirací pro Gringottovu banku, jak ji známe z prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Kostrukce Australia House začala v roce 1913 a dokončena byla v roce 1918. Budova se nachází v centru Londýna, takže ji při své návštěvě jen těžko minete. 

Zdroj: solosophie.com

Leadenhall Market, kde se nachází Děravý kotel

Ze všech Harry Potterovských londýnských lokací je Leadenhall Market možná tou nejhezčí. Nádherná viktoriánská architektura a roztomilé obchůdky v Leadenhall Market si zaslouží návštěvu samy o sobě. V prvním Harry Potter filmu je Leadenhall Market použit jako místo, kde se nachází Děravý kotel. 

Zdroj: shutterstock.com

Borough Market, kde se (také) nachází děravý kotel

Tak jako se vchody do Děravého kotle měnily v kouzelnickém světě, měnily se také reálně při natáčení. V dalších filmech (např. Vězeň z Azkabanu) se Děravý kotel nachází právě v Borough Market. 

Zdroj: shutterstock.com

Piccadilly Circus

Slavné ikonické náměstí Piccadilly Circus bylo použito ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Vidět ho můžeme ve scéně, kde Harry, Hermiona a Ron prchají před smrtijedy. 

Zdroj: shutterstock.com

Publikováno: 4. 10. 2018 08:56 Nahlásit obsah