Levně po Švýcarsku: Jde to a my víme jak!

6. Stravujte se po svém

Stravování je ve Švýcarsku drahé. Večeře v restauraci stojí nejméně 20 - 30 CHF. Jíst vlastní jídlo je cenově mnohem dostupnější. Pokud nevyžadujete speciální stravu, za týden se můžete dostat na 60 až 80 CHF i méně, pokud budete ochotni se trošičku omezit. Supermarkety jako Migros, Coop, Denner, Aldi a Lidl budou vašimi nejlepšími kamarády. Aldi a Lidl jsou nejlevnější. Zdroj: shutterstock.com

7. Kupujte starý chleba

Víme, zní to hrozně, ale není to tak zlé. Jedná se o nový koncept nazvaný Ässbar, který se ve Švýcarsku rozvinul. K boji s odpady z potravin vznikl projekt, který shromažďuje to, co pekárny neprodají a nabídnou to za půl ceny následující den. Můžete tak nakupovat nejen pečivo, ale i sendviče a klobásy ve velké slevě. Tyto bchody Ässbar najedete například v St. Gallen, Winterthuru, Curychu, Bernu, Fribanu a Basileji. Koncept se stal velmi popolární a rychle se rozšiřuje do dalších měst.

8. Ochutnávky zdarma

Trhy jsou vynikajícím místem, kde tu a tam můžete zdarma ochutnávat místní speciality. Celé jídlo z toho určitě nedostanete, ale degustace krekrů, oliv, chleba, kusu sýra nebo sušenky je dokonalým způsobem, jak se překlenout přes ranní nebo odpolední chutě.

Výrobny čokolády také nabízejí vzorky zdarma, ale po zaplacení vstupu. Továrna na sušenky Kambly v Trubschachenu vám dovolí jíst, dokud nevybuchnete. Bez dalších nákladů. Věřte nám ale, že dlouho to nezvládnete, i když příjdete na prázdný žaludek.  Zdroj: shutterstock.com

9. Co jde ještě dělat zdarma

Nic není v životě zadarmo. Nebo je? Budete překvapeni. Pokud víte, kde hledat, můžete najít spoustu bezplatných aktivit. Navíc to nejdůležitější - turistika ta nejkrásnější aktivita, kterou ve Švýcarsku můžete dělat a kvůli které plánujete zemi navštívit, je zdarma :)

  • Sledujte turistické prohlídky, které jsou ve Švýcarsku zdarma.
  • Připojte se k některým bezplatným pěším tour v různých městech po celé zemi.
  • Navštivte park divoké zvěře v Curychu, Aarau, Winterthuru, St. Gallen, Interlaken a na mnoha dalších místech.
  • Podívejte se na stará města, kostely a muzea zdarma.
  • Podívejte se na továrnu na výrobu sýrů Appenzeller ve Steinu.
  • Připojte se k prohlídce Bundeshaus v Bernu.
  • Projděte si botanické zahrady a parky.
  • Vydejte se na Schaffhausen a navštivte Rýnské vodopády, největší vodopády v Evropě.
  • Koupejte se v jezerech.
  • Choďte, choďte, choďte, až  vám nohy upadnou. Koneckonců to je ten důvod, proč je Švýcarsko tak úžasné.
strana 2 / 2
Publikováno: 24. 4. 2018 07:00 Nahlásit obsah