Která země se stala nejlepší evropskou destinací pro rok 2018?

Která země se stala nejlepší evropskou destinací pro rok 2018? Zdroj: shutterstock.com

V letošním ročníku World Travel Awards, soutěži jinak známé také jako "Oscary cestovního průmyslu", vyhrálo Portugalsko přes 20 cen a stalo se tak nejlepší destinací Evropy. Pokud tedy plánujete příští dovolenou, cíl je jasný. Podívejme se, čím si Portugalsko získalo takovou přízeň cestovatelů.

Nejen, že bylo Portugalsko vyhlášenou Nejlepší destinací Evropy 2018, souostroví Madeira navíc vyhrálo v kategorii Nejlepší ostrovní destinace Evropy. Aby toho nebylo málo, Lisabon se stal Nejlepší městskou destinací Evropy. Ocenění získala také největší portugalská letecká společnost TAP Air Portugal, a to za nejlepší lety z Evropy do Afriky a Jižní Ameriky a za nejlepší magazín. Je tedy zřejmé, že cesta do Portugalska se rozhodně vyplatí.

Zdroj: shutterstock.com

I přes svou malou rozlohu má Portugalsko na svět turismu velký vliv. Koneckonců, je to země nádherných pláží, exotických ostrovů, lákavé kultury, historických hotelů, chutné gastronomie a světově proslulého vína. 

Portugalsko také láká cestovatele toužící po dobrodružství. Mimo obřích vln, které do Portugalska přitahují všechny vášnivé surfaře, tu najdete horské stezky na Madeiře a různorodý Národní park Peneda-Gerês. Zajímavostí je Paiva Walkways, osm kilometrů dlouhá dřevěná stezku vedoucí přírodou, která se stala již třetím rokem za sebou nejlepší evropskou dobrodružnou turistickou atrakcí. Cestičky táhnoucí se mezi městy Viseu a Porto vedou turisty napříč přírodní rezervací, která je domovem několika ohrožených druhů zvířat a plná geologických a archeologických nalezišť. 

Zdroj: shutterstock.com

Portugalsko má pověst země, kam nepotřebujete vycestovat s velkým rozpočtem. Přesto si tu přijdou na své i milovníci luxusu. Pětihvězdičkový hotel Vila Vita Parc Resort & Spa, nacházející se na šumivých březích Algarve, byl vyhlášen vítězem mezi nejlepšími luxusními hotely a vilami Evropy. 

Tak už balíte kufry, abyste se podívali do nejlepší destinace Evropy? 

Zdroj: shutterstock.com

Publikováno: 28. 8. 2018 10:50 Nahlásit obsah