Kde v Evropě chytnout vlnu? Nejlepší pláže na surfování

Kde v Evropě chytnout vlnu? Nejlepší pláže na surfování Zdroj: shutterstock.com

Ať už se surfováním začínáte, nebo jste již zkušený surfař, za dobrými vlnami nemusíte daleko. Evropa nabízí mnoho skvělých pláží na atlantickém pobřeží, které jsou na surfování jako dělané. Otázkou je, které jsou ty nejlepší?

1. Cotes des Basques, Biarritz, Francie

Hledáte-li mocnou kombinaci slunce, surfu a kultury s osobitým kouzlem, pak je pláž Cotes des Basques v Biarritz jasnou volbou. Město Biarritz v jihozápadním koutku francouzského Baskicka je proslulé svou půvabnou architekturou, ale také plážemi vhodnými na surfování, zejména, pokud se surfem začínáte. Navíc se zde koná mnoho národních i mezinárodních soutěží v surfingu. Po první návštěvě vám hned bude jasné proč.

Zdroj: shutterstock.com

2. Foz do Lizandro, Ericeira, Portugalsko

Láká vás surfování v Portugalsku plné zábavy a relaxu? Pak navštivte krásné historické rybářské městečko Ericeira. Ericeira patří mezi místa, která jsou chráněna organizací World Surf Reserves. Místní pobřeží je jedno z těch nejlepších pro surfování na světě a je ideální pro surfaře všech úrovní. Pro uvolněnější surfování na mírnějších vlnách zamiřte na pláž Foz do Lizandro. Večer si pak můžete užívat krásného města a procházet se dlážděnými uličkami,  kde najdete vynikající místní restaurace s mořskými plody, kavárny a bary. 

Zdroj: shutterstock.com

3. Rossnowlagh, Bundoran, Irsko

Pokud byste rádi poznali irskou kulturu a zároveň si užili vlny, navštivte městečko Bundoran na severozápadním pobřeží Irska. Rossnowlagh na sever od města je jednou z nejlepších pláží Irska a je ideální pro všechny začínající surfaře nebo ty, kteří se chtějí v surfování zlepšovat. Přijeďte na prodloužený víkend nebo na týdenní dovolenou a užijte si vln i kultury a samozřejmě známého irského piva Guinness.  

Zdroj: shutterstock.com

4. Woolacombe, Devon, Anglie

Na severním pobřeží anglického Devonu najdeme živé město Woolacombe, kde můžete zažít jedinečnou surfingovou dovolenou ve Velké Británii. Hlavní pláž Woolacombe toho nabízí pro surfaře mnoho. Od klidnějších vln až po útes Grunta v zálivu, kde si na své přijdou i zkušení surfaři. Ve Woolacombe se nebudete nudit ani mimo surfování. Můžete si dělat procházky po pobřeží nebo navštívit legendární noční klub Marisco, nejstarší klub v zemi, kde surfaři tančí celé noci už od roku 1967. 

Zdroj: shutterstock.com

5. Zarautz Beach, Zarautz, Španělsko

Pokud přemýšlíte nad surfováním ve Španělsku, pak jednou z nejlepších destinací je baskické město Zarautz. Nachází se zde nejdelší pláž dlouhá 2,5 kilometru, což znamená, že vždy najdete kousek jen pro sebe. Toto město uspokojí i ty nejnáročnější surfaře, neboť si zde můžete vychutnávat pohodovou atmosféru Baskicka. Neváhejte ochutnat místní kuchyni - grilované maso a ryby, dušené jehněčí, pokrmy s fazolemi Tosola, baskické tapas, tradiční španělské šumivé víno nebo baskický cider. 

Zdroj: shutterstock.com

6. La Zurriola, San Sebastián, Španělsko

Další baskické město ležící na severovýchodním pobřeží Španělska, které je taktéž rájem surfařů je San Sebastián. Toto město je často považováno za hlavní centrum jídla ve Španělsku s více michelinskými restauracemi, než kdekoliv jinde. Najdete zde mnoho surfařských obchůdků, hodně kulturního vyžití, noční život a především pláže, kde si zasurfuje úplný začátečník, stejně jako pokročilý. San Sebastián má dvě hlavní pláže, ze kterých na surfování doporučujeme hlavně pláž La Zurriola, kde je mimo jiné krásný výhled na město i hory. 

Zdroj: shutterstock.com

7.Cantinho da Baía, Peniche, Portugalsko

Cantinho da Baía je skvělé místo pro surfaře všech úrovní. Opět zde najdeme místa s mírnějšími vlnami stejně jako s většími. V Peniche však nesmíte zapomenout ani na poznávání nádherných památek v historickém centru města, jako je kostel Nossa Senhora dos Remédios Sanctuary, São Pedro, Skostel Santa Casa Da Misericórdia nebo Fort of Peniche. Lodí se dostanete na nedaleký ostrov Berlengas s přírodní rezervací. Ostrov navíc obklopuje křišťálově čistá voda, perfektní pro šnorchlování a potápění.  

Zdroj: shutterstock.com

Publikováno: 12. 7. 2018 13:19 Nahlásit obsah