Evropou po stopách Keltů

Do tajemství zahalení Keltové nás stále lákájí k návštěvě prastarých sídel a k úvaze nad tím, co po nich zbylo. Evropa je pro výpravu za jejich stopami jako stvořená. Můžete zkoumat věhlasná pohřebiště a sídliště v Německu či Irsku, jejich kulturu ale můžete najít i na mnoha jiných místech napříč Evropou.
Svou cestu můžete začít hned u našich západních sousedů. Evropská keltská stezka vede i přes Francii a Lucembursko, ale ty nejzajímavější památky najdete na území Německa. Vydejte se po ní a objevte, jak žili Keltové v Evropě před 2500 lety. Vidět zde můžete nejrůznější řadu památek, můžete pěšky nebo na kole cestovat po malebných krajích a fotit sochy zobrazující keltské bohy, stejně tak navštívit četné archeologicky významné oblasti. Jsou to zejména chrámy a pohřebiště, včetně královské horbky ve Schwalbachu. Nezapoměňte navštívit archeologický park Belginium v Morbachu, kde můžete objevovat keltsko-románské sídliště plné artefaktů a pokladů z pradávných časů. Uvidíte zde, jak vypadal život na keltském sídlišti s různými ukázkami řemesel, mimo jiné je zde vysvětlený historický zavlažovací systém.
Můžeme se posunout trochu více na jih. Poznejte keltské bohatství a záhady ve Španělsku. Rozsáhlé rozvaliny na severozápadu Španělska zvou cestovatele k pátrání po stopách keltského života v Galicii, který přináší zelený venkov zahalený mlhou, neuvěřitelně podobný Skotské vysočině. A to je jen jedna z mnoha fascinujících podobností, které zde najete. V severozápadním Španělsku najdete keltské "castros" (opevněná sídliště z Doby železné). Jeden z nejcharakterističtějších prvků castros je jejich umístění. Obvykle se nacházely na vrcholcích kopců, nebo blízko pobřeží, a dnes kromě historického ponaučení nabízí také krásný výhled.
Úchvatný odkaz keltských lidí žije v celé Evropě. Rozpleťte spletitá tajemství této pradávné evropské kultury už během vaší příští návštěvy těchto evropských států. Opravdu to stojí za to.