Dovolená v Řecku: to nemusí být jen pláž a moře

Dovolená v Řecku: to nemusí být jen pláž a moře Zdroj: Shutterstock.com

Když se Řekne Řecko, lidem se vybaví hlavně azurově modré moře a pláže s bílým pískem. Jenže většinu území Řecka tvoří hory. Na milovníky vysokohorských túr zde pak čekají dosud neprošlapané stezky v horách s úžasnými panoramaty.

Nejvyšším pohořím Řecka je Olymp, které se nachází přibližně 100 km na jih od Soluně s nejvyšší horou Mytikas, která má 2 918 metrů. I přesto, že vysokohorská turistika není v Řecku ještě tak rozvinuta, při výstupu na sídlo bohů se dá přespat ve dvou turistických chatách, ta výše položená se nachází ve výšce 2 700 m. 

Na pláž, raft i snowboard

Dalším zajímavým místem pro turistiku je pohoří Chelmos s nejvyšším vrcholem 2 355 m n. m. Chelmos se nachází na severu Peloponésu, přibližně 12 km od městečka Kalavrita, které určitě stojí za návštěvu. Malebné městečko se pyšní ozubnicovou dráhou Diakofto z konce 19. století. Trať má 22 kilometrů a část vede v soutěsce ve skalách, v některých částech trati je výhled z okénka vlaku opravdu jen pro odvážné. Kalavrita je také nejznámějším zimním střediskem Řecka. Ano, do Řecka se dá jezdit i na lyže a na snowboard. 12 svahů, 7 lanovek, snowpark - to vše čeká na ty, kteří se do Kalavrity vydají v zimě.

Zdroj: Shutterstock.com Krásnou oblastí je také Ioannina v severozápadní části Řecka. Horské městečko Metsovo je známou destinací pro místní, kteří se tam vydávají zejména na podzim nebo na jaře. A ti přece vědí nejlépe, kde je to nejlepší. Ioannina je vhodnou destinací pro pěší turistiku, cyklistiku a jízdu na raftech. Řeka Arachtos je považována za nejlepší řeku na rafty v celém Řecku.

Na seznamu by rozhodně měla být i Meteora s kláštery ze 14. století postavenými na vrcholcích skal.  Do roku 1923 bylo jediným způsobem, jak se podívat do kláštera, nechat se vytáhnout v síti mnichem. Dnes už je přístup mnohem jednodušší díky vytesaným průchodům, ale mnich se sítí by byl určitě větším zážitkem. V hlavní sezóně se však může stát, že si na výstup nahoru počkáte ve frontě.

Zdroj: Shutterstock.com

strana 1 / 2
Publikováno: 26. 4. 2017 12:17 Nahlásit obsah