Dobrodružné aktivity ve Skandinávii

Dobrodružné aktivity ve Skandinávii Zdroj: www.shutterstock.com

Příroda severských zemí je drsná a náročná, ale také úchvatná. Nelehké venkovní podmínky jsou ideální pro dobrodružné cestovatele, kteří vyhledávají aktivní, energickou dovolenou.

Asi si nepředstavujete Norsko jako typickou destinaci pro potápění, ale čistota vody a bohatý mořský život z něj dělá místo, které musí každý potápěč navštívit. Objevte jezero Lygnstøylsvatnet, kde můžete plavat mezi troskami zaplavené vesnice, nebo se jeďte potápět ve fjordech nedaleko Narviku. Můžete zde prozkoumat vraky, které na místě zůstaly po námořní bitvě z druhé světové války. Vody okolo Norska jsou studené, jak by se dalo čekat, takže doporučujeme použít neoprén.

Potápění v Norsku Zdroj: www.shutterstock.com

Pokud plánujete zůstat nad hladinou, můžete zkusit dobrodružnou plavbu na vorech ve Švédsku. Návrat do časů, kdy se dřevo plavilo po řekách, tedy voroplavba, je přesně to, co si pod tím představíte: sjíždění řeky na voru vytvořeném jen z klád a provazu. Existuje několik švédských společností, které vám v začátcích pomůžou. Buď vám pomohou postavit váš vlastní vor, nebo vám prodají již hotový. Voroplavba je skvělý způsob, jak vidět kus švédské divoké přírody (hlavně bobry) a během plavby můžete chytit spoustu ryb. Provozuje se jen za letních měsíců a výlety jsou obvykle 1-7 dní s tábořením buď přímo na voru, nebo v kempech na břehu.

Voroplavba ve Švédsku Zdroj: greenloons.com

Když už jsme u neobvyklých způsobů cestování, jedna z nejvíce vzrušujících věcí, které můžete dělat ve Finsku, je ice karting. Jde o motokáry, jen (překvapivě) na ledu. Ice karting přináší nový význam slovu drift. Každá jízda na ledu je zábava, tady je umocněna vzrušující rychlostí, ve které vaše motokára klouže všemi směry a blíží se k další srážce. Naštěstí jediná věc, do které zde můžete narazit, je sníh a příležitostně ostatní motokáry.

Motokáry na ledu Zdroj: www.shutterstock.com

Island je z velké části neposkvrněný lidskými obydlími, většina jeho obyvatel žije ve městech a městečkách poblíž pobřeží. Je to také země hor, aktivních sopek a ledovců, skvělých pro spoustu dobrodružných aktivit jako jsou túry, horolezectví, procházky po ledovcích nebo průzkum jeskyň. V zimě je poté krajina vhodná k lyžování, snowboardingu a prohánění se na psím spřežení, nebo na sněžných skútrech. Nejlepší na těchto aktivitách je, že při nich můžete navštívit neuvěřitelnou krajinu Islandu.

Psí spřežení na Islandu Zdroj: www.shutterstock.com

Ať už se tedy v severní Evropě vydáte kamkoli, vždy se najde aktivita, která uspokojí vaši dobrodružnou povahu.

Publikováno: 1. 8. 2018 14:35 Nahlásit obsah