Devět nezapomenutelných útesů Evropy

Devět nezapomenutelných útesů Evropy Zdroj: visiteurope.com

Strmé skalnaté útvary tyčící se nad modrou hladinou. Útesy, dechberoucí výtvory přírody, najdete všude na evropských pobřežích. Které jsou ty nejkrásnější?

Evropská krajina nabízí mnoho dechberoucích pohledů. Ty nejnádhernější se často nachází na místech, kde se skalnaté útesy potkávají s jiskřivě modrou hladinou. Od domy a resorty zastavěných útesů na Santorini v Řecku až po zvláštní útesové útvary na severu Irska, které vznikaly mnoho let sopečnou činností. V Evropě najdeme mnoho míst, která jsou často vzdálená od všeho, ale i tak lákají turisty z celého světa i fotografy. Při hledání krás přírody pro své dokonalé fotografie se často uchylují právě na takováto místa, aby zachytili tyto masivní připomínky dlouhé historie naší planety. I díky tomu jsou mnohé symbolem své země a lze je najít jak v dokumentárních filmech, tak na reklamních předmětech. Koneckonců, kdo z nás nikdy neslyšel o slavných Bílých útesech doverských?

Prohlédněte si devět útesů s nezapomenutelným výhledem v naší galerii. A až budete plánovat svoji další cestu, rozhodně neopomeňte do svých plánů zařadit i tato nádherná místa, naživo je zážitek ještě úchvatnější. 

Galerie Nejkrásnější útesy Evropy Nejkrásnější útesy Evropy Prohlížet galerii

Publikováno: 17. 9. 2018 15:48 Nahlásit obsah