8 nejstarších evropských megalitů

8 nejstarších evropských megalitů Zdroj: www.shutterstock.com

Evropské dědictví a kultura se datují zpátky tisíce let. A některé z nejstarších pozůstatků nejranějších kultur můžeme najít dodnes. Od pravěkých jeskynních maleb až po tajemné kamenné formace. Prozkoumejte minulost kontinentu na jeho nejstarších místech. Prohlédněte si galerii a na příští dovolené navštivte tato skvostná místa osobně.

Megalit je obrovský kámen, který je použit ke stavbě budovy nebo monumentu, a to buď jako jeden, nebo více kamenů. Slovo megalit pochází z řeckého mégas, tedy velký a líthos, tedy kámen. Mezi nejčastější typ megalitů patří menhir, kamenný blok svisle zasazený do země, a dolmen, kamenný stůl gigantických rozměrů z velkých, nepravidelných kamenných bloků. Megality se používaly k různým účelům, mohly sloužit jako hranice území, jako připomínka událostí v minulosti i jako součást tehdejšího náboženství. U mnohých prastarých staveb ale zůstává jejich účel stále tajemstvím.

Pojďte se s námi dozvědět zajímavé informace o osmi nejstarších megalitech, na které můžete při svých toulkách Evropou narazit.

Galerie 8 nejstarších evropských megalitů 8 nejstarších evropských megalitů Prohlížet galerii

Publikováno: 13. 7. 2018 09:45 Nahlásit obsah