Kategorie Evropa

Článek
Zachrání UNESCO pařížská bistra a umění užívat si života?
Zachrání UNESCO pařížská bistra a umění užívat si života? V Paříži se stala bistra více než místem odpočinu, dá se říct, že jsou způsobem života. Ale věhlasné instituce můžou být ohroženy kvůli změnám jídelních zvyků, cizím vlivům a novým technologiím.
Článek
Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu
Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu Benátské architektonické dědictví přitahuje turisty z celého světa. V létě tak může být město dychtivými turisty přímo přeplněno. Benátky však mají mnoho krásných, turisty doposud neobjevených míst. A právě ty vám ukážeme v našem článku.
Článek
Katastrofa na přehradě Gleno
Katastrofa na přehradě Gleno Kdo zavítá do úžasného prostředí italských Alp, může na své cestě narazit i na nečekanou podívanou. Zlověstné trosky jsou tichou vzpomínkou na jednu z největších přehradních katastrof 20. století.
Článek
Objevte vinné poklady Evropy
Objevte vinné poklady Evropy Vinařství má v Evropě bohatou historii. A to nejen v zemích, které vás při slově "víno" napadnou jako první. Je mnoho míst, kde se vyrábí kvalitní víno. Pojďme se podívat na ta méně známá, která si rozhodně zaslouží více pozornosti.
Článek
Která země se stala nejlepší evropskou destinací pro rok 2018?
Která země se stala nejlepší evropskou destinací pro rok 2018? V letošním ročníku World Travel Awards, soutěži jinak známé také jako "Oscary cestovního průmyslu", vyhrálo Portugalsko přes 20 cen a stalo se tak nejlepší destinací Evropy. Pokud tedy plánujete příští dovolenou, cíl je jasný. Podívejme se, čím si Portugalsko získalo takovou přízeň cestovatelů.
Článek
Evropou po stopách Keltů
Evropou po stopách Keltů Do tajemství zahalení Keltové nás stále lákájí k návštěvě prastarých sídel a k úvaze nad tím, co po nich zbylo. Evropa je pro výpravu za jejich stopami jako stvořená. Můžete zkoumat věhlasná pohřebiště a sídliště v Německu či Irsku, jejich kulturu ale můžete najít i na mnoha jiných místech napříč Evropou.
Článek
Historie i tradice: Lübeck, krásné město s vůní marcipánu
Historie i tradice: Lübeck, krásné město s vůní marcipánu Přístavní město Lübeck nejsou pouze dobré kavárny a restaurace. V druhé části našeho průvodce se podíváme na další důvody, proč toto hanzovní město navštívit. Vydáte-li se do Německa, je Lübeck skvělou volbou na víkendový výlet stejně jako na delší dovolenou. Jak vám ukáže tento článek, nudit se zde určitě nebudete.
Článek
Skrytá perla Německa: Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku
Skrytá perla Německa: Za skvělým jídlem a kávou do Lübecku Pokud navštívíte přístavní, dříve hanzovní, město Lübeck na severu Německa, neměli byste svou návštěvu ochudit o poznávání místních podniků. Ať už budete mít pořádný hlad, nebo si budete chtít dát jen něco malého ke kávě, Lübecké restaurace a kavárny nabízí mnoho možností. Zde je několik mých tipů, kam určitě zamířit.
Článek
Dobrodružné aktivity ve Skandinávii
Dobrodružné aktivity ve Skandinávii Příroda severských zemí je drsná a náročná, ale také úchvatná. Nelehké venkovní podmínky jsou ideální pro dobrodružné cestovatele, kteří vyhledávají aktivní, energickou dovolenou.
(68) Načíst více