14 hradů, které vám vyrazí dech

14 hradů, které vám vyrazí dech Zdroj: www.shutterstock.com

Historie Evropy je plná příběhů. Objevte ty nejstarší na místech, která jsou okolo nás nejdéle: na hradech. Před stovkami let hrady svrchovaně vládly napříč Evropou. Dnes jsou časovými konzervami evropského dědictví a kultury. Vraťte se v čase do středověku touto fotogalerií nejvíce dechberoucích hradů, které ještě stále v Evropě stojí.

Když pomyslíte na středověk, můžete si představit rytíře, šlechtice a šlechtičny, klání dřevci a krvavé bitvy, možná dokonce přímo na nějakém hradě, nebo v jeho okolí. Hrady byly za středověkých časů důležitým místem pro dobývání a obranu území. Návrhy a stavby těchto pevností byly velmi rozmanité a mnoho jich přežilo dodnes.

Hrady sloužily především k vojenským účelům - pojaly celé armády, které sloužily jako posádka, co kontrolovala určité území. Mnoho hradů bylo součástí opevněných měst a poskytovala přístřeší blízkým vesničanům v případě války a obléhání. Jak šel čas, hrady se také staly sídlem pánů a králů. Na konci středověku ztratily svou vojenskou funkci a buď nadále fungovaly jako sídla šlechty, nebo byly úplně opuštěny.

V naší galerii najdete ty nejpoutavější z nich:

Galerie 14 hradů, které vám vyrazí dech 14 hradů, které vám vyrazí dech Prohlížet galerii

Publikováno: 5. 7. 2018 09:00 Nahlásit obsah