10 věcí, které nedělat v Paříži

10 věcí, které nedělat v Paříži Zdroj: shutterstock.com

Paříž, pověstná svým šarmem, krásou a elegancí. Plná malých kaváren, módních butiků, výborných restaurací a světových muzeí. Paříž vás může naprosto uchvátit. Na druhou stranu, velká očekávání mohou přinést i velká zklamání, nevíte-li, čemu se v Paříži vyhnout.

Samou nedočkavostí až spatříte slavnou Eiffelovu věž nemůžete dospat, v Louvru si chcete prohlédnout Monu Lisu a těšíte se, jak od elegantních Pařížanek načerpáte inspiraci pro nákupy na známé Champs-Elysées. Realita může být ale jiná. Elegance Pařížanek se ztrácí v davech turistů v teniskách a to ani nemluvě o Moně Lise, kterou přes tu velkou tlačenici sotva vidíte. V tomto článku vám poradíme, čemu se při své první návštěvě Paříže vyhnout, abyste si ji vychutnali se všemi jejími krásami a jedinečností. 

Nenakupujte na Champs-Elysées

Champs-Elysées možná byla nejkrásnější nákupní ulicí světa. Dnes ji však ovládli globální obchodní řetězce, prodejci automobilů či sítě multikin. Kromě vlajkové lodi společnosti Louis Vuitton není moc k vidění. Najednou si uvědomíte, že se vyhýbáte davům teenagerů mířících do McDonald's nebo Sephory a říkáte si, co na tom vlastně všichni mají. A ať vás ani nenapadne propadnout hladu. Kavárny a podniky v této ulici žijí z turistů a můžete tak čekat značné přirážky na cenách. Jeden důvod však pro návštěvu Champs-Elysées je, a to velkolepý Vítězný oblouk, stojící na jejím konci. 

Zdroj: shutterstock.com

Neutraťte všechny své peníze za večeři 

Paříži vládnou luxusní a formální restaurace, kde za večeři můžete zaplatit 8 000 až 11 000 korun. Pokud vás vysoké ceny neodradí, můžete si zarezervovat stůl v jedné z několika restaurací oceněnými Michelinskou hvězdou (například Le Clarence, Dame de Pic nebo Restaurant Sylvestre). Nebo si místo luxusní restaurace dejte vynikající jídlo v bistru, kterých v Paříži přibývá. Dokonce někteří ocenění kuchaři odchází z honosných restaurací do menších podniků, kde vaří jednoduší, ale stále vynikající jídla. 

Zdroj: shutterstock.com

Nečekejte, že v Louvre uvidíte vše

Louvre je obrovský a ohromující. Jistě byste rádi viděli vše, co nabízí. S touto myšlenkou se ale raději rozlučte. Doporučujeme si návštěvu naplánovat předem, ujasnit si, které části by vás zajímaly nejvíce a navšívit právě ty. Uvidíte toho méně, zato pořádně. Ve výsledku si to více užijete a ještě budete mít důvod se vrátit zpět. Srovnatelně významná a krásná díla najdete také v mnoha menších pařížských muzeích. Například v galerii Musée Marmottan Monet najdete největší sbírku Monetových obrazů. A to bezesporu stojí za návštěvu. 

Zdroj: shutterstock.com

Nezpůsobte módní faux pas

Nechcete-li vypadat jako turisté, musíte se vyhnout několika přešlapům. Kraťasy a trendy tenisky nemusí být nutně úplně mimo. Nesmí však být příliš široké. Nejdůležitější však je neprocházet se po Paříži se selfie stick v ruce. Ta zaručeně odláká místní a připoutá pozornost zlodějů a falešných pouličních umělců. Oblečte se raději jako místní. Neutrální barvy, jednoduché outfity s minimem doplňků a ty nejlepší boty z vašeho šatníku jsou sázkou na jistotu. 

Zdroj: shutterstock.com

Po městě nejezděte taxíkem

Taxíky se jednak špatně hledají (často si je musíte zavolat předem) a cesování s nimi není nejpohodlnější, hlavně díky častým jednosměrným silnicím. Namísto toho si vemte k srdci francouzské slovo Flâner, které znamená "procházet se po městě za účelem jeho poznání". Centrum Paříže se dá pohodlně projít pěšky. A pokud se přece jen potřebujete dostat na vzdálenější místo, zvolte metro. Zastávku metra najdete na každém rohu a v cíli budete rychleji a za méně peněz, než v případě cesty taxíkem. 

Zdroj: shutterstock.com

Nezdržujte se hodiny na Eiffelovce 

Nejznámější bod města, Eiffelova věž, je lákadlem pro tísíce lidí denně. A to spolu s přísnými kontrolami u každého vstupu znamená, že strávíte spoustu času v nekonečných frontách. Navíc, výhled z Eiffelovky je sice úžasný, ale není to nejlepší výhled na město. Chcete-li vidět dchberoucí panorama včetně Eiffelovky, navštivte Vítězný oblouk nebo mrakodrap Tour Montparnasse. 

Zdroj: shutterstock.com

Neubytujte se v nejlevnějším hotelu

Snaha najít hotel v Paříži za přijatelnou cenu může nejednoho přivést k zoufaltví. Možná narazíte na skvělou nabídku řetězce hotelů, jakmile však sedíte v malé kostce na kraji města zvané hotelový pokoj, dojde vám, že přicházíte o skvělou atmosféru centra.  Zkuste se místo hotelu porozhlédnout po zařízeném apartmánu. Ten najdete ve všech cenových rozmezích. Pozornost při výběru ubytování  věnujte hlavně lokalitě. Klíčová je především vzdálenost k nejbližší zastávce metra.

Zdroj: shutterstock.com

Napřejezte se croissanty

Kdo by nemiloval křehké zlatavé croissanty. Přesto by byla velká chyba ochutnat pouze toto pařížské nejznámější pečivo a nenechat si místo na další skvělé možnosti. Paříž toho nabízí mnohem víc než croissanty a makronky. Navštivte některou pařížskou pekárnu nebo cukrárnu a trochu se odvažte! 

Zdroj: shutterstock.com

Publikováno: 28. 6. 2018 09:52 Nahlásit obsah

Chyba :(

Omlouváme se, ale někde se stala chyba. Prosím počkejte a zkuste stránku načíst znovu.