10 míst Bosny a Hercegoviny, která stojí za to navštívit

10 míst Bosny a Hercegoviny, která stojí za to navštívit Zdroj: Shutterstock.com

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří milují dobrodružství a táhne vás to na východ, či jihovýchod od nás, mohla by být jedním z vašich cílů Bosna a Hercegovina, stát na Balkáně, v němž najdete hory i nížiny, přírodní i kulturní památky, architekturu evropskou i osmanskou. A jaká jsou nejvýznamnější místa této nádherné země?

Sarajevo

Hlavní město Bosny a Hercegoviny Sarajevo bylo do 20. století nejorientálnějším městem v Evropě, známé je však především kvůli atentátu na arcivévodu Franze Ferdinanda v roce 1914 a obléhání během války v letech 1992 až 1995. I přes značné škody způsobené válkou je nyní Sarajevo opět městem plným energie.

Město je obklopeno horami a leží na březích řeky Miljacka. Srdcem Sarajeva je turecká čtvrť Baščaršija dlážděná kameny, za zhlédnutí stojí rakousko-uherská Národní knihovna, místa bohoslužeb čtyř náboženství (starý pravoslavný kostel, novější katolický kostel, stará židovská synagoga a Gaziv-Husrevbejova mešita), Národní muzeum, Historické muzeum a hotel Holiday Inn, který byl jediným za války fungujícím hotelem a sloužil mezinárodním zpravodajům. Na chodníku můžete spatřit sarajevské růže, obrysové linie míst, kde vybuchl granát.

Zdroj: Shutterstock.com

Jahorina

Jahorina ležící 22 km na JV od Sarajeva byla dějištěm Olympijských her v roce 1984. Sjezdovky v okolí nabízejí skvělé podmínky k lyžování.

Zdroj: Shutterstock.com

strana 1 / 5
Autor:
Publikováno: 9. 6. 2017 14:27 Nahlásit obsah