Kategorie Evropa

Článek
8 nejstarších evropských megalitů
8 nejstarších evropských megalitů Evropské dědictví a kultura se datují zpátky tisíce let. A některé z nejstarších pozůstatků nejranějších kultur můžeme najít dodnes. Od pravěkých jeskynních maleb až po tajemné kamenné formace. Prozkoumejte minulost kontinentu na jeho nejstarších místech. Prohlédněte si galerii a na příští dovolené navštivte tato skvostná místa osobně.
Článek
Kde v Evropě chytnout vlnu? Nejlepší pláže na surfování
Kde v Evropě chytnout vlnu? Nejlepší pláže na surfování Ať už se surfováním začínáte, nebo jste již zkušený surfař, za dobrými vlnami nemusíte daleko. Evropa nabízí mnoho skvělých pláží na atlantickém pobřeží, které jsou na surfování jako dělané. Otázkou je, které jsou ty nejlepší?
Článek
14 hradů, které vám vyrazí dech
14 hradů, které vám vyrazí dech Historie Evropy je plná příběhů. Objevte ty nejstarší na místech, která jsou okolo nás nejdéle: na hradech. Před stovkami let hrady svrchovaně vládly napříč Evropou. Dnes jsou časovými konzervami evropského dědictví a kultury. Vraťte se v čase do středověku touto fotogalerií nejvíce dechberoucích hradů, které ještě stále v Evropě stojí.
Článek
Video: Krásy Edingurghu
Video: Krásy Edingurghu Hlavní město Skotska láká milovníky historie, hudby, ale i zábavy a dobrého jídla. Edinburgh zkrátka nabízí od každého něco a každý si zde přijde na své. Užijte si další video ze série krás Skotska a posuďte sami.
Článek
10 věcí, které nedělat v Paříži
10 věcí, které nedělat v Paříži Paříž, pověstná svým šarmem, krásou a elegancí. Plná malých kaváren, módních butiků, výborných restaurací a světových muzeí. Paříž vás může naprosto uchvátit. Na druhou stranu, velká očekávání mohou přinést i velká zklamání, nevíte-li, čemu se v Paříži vyhnout.
Článek
Mrtvá města Pripjať a Černobyl
Mrtvá města Pripjať a Černobyl Už je to více jak 30 let od jaderné havárie v ukrajinském Černobylu. Vedlejší Pripjať, kde bydlela většina zaměstnanců elektrárny, se proměnila v město duchů. Podívejte se na záběry, které nahánějí husí kůži.
Článek
Dovolená v Itálii: Do Florencie s dětmi
Dovolená v Itálii: Do Florencie s dětmi Florence může vypadat jako jedno velké muzeum - ​​jinými slovy město, které je zcela mimo zájem dětí. Avšak Florencie je většinu času klidné město s širokým náměstím, zajímavými alejemi a barevnými trhy ideální pro rodinný výlet. Věříme, že naše tipy osloví nejen děti všech věkových kategorií, ale i jejich rodiče.
Článek
Drážďany: Klenot východního Německa
Drážďany: Klenot východního Německa Drážďany se nachází na východě Německa a díky své idylické poloze, úchvatné barokní architektuře a muzeím světové úrovně si zasloužily přezdívku "Florencie u Labe". Ačkoli 80% historického centra bylo zničeno ve druhé světové válce, významné památky byly přestavěny do původní podoby.
Článek
Léto u Zell am See-Kaprun: Nekonečné možnosti krásné přírody
Léto u Zell am See-Kaprun: Nekonečné možnosti krásné přírody Není snadné přinést kompletní seznam všeho, co by se vám mělo do vašich prázdnin u Zell am See-Kaprun vejít. Abychom vám trochu pomohli, sestavili jsme pro vás ty nej letní aktivity a zajímavosti, které si za žádných okolností nesmíte nechat ujít. 
(55) Načíst více