Kategorie Evropa

Článek
Úchvatný symbol Milána: Duomo di Milano
Úchvatný symbol Milána: Duomo di Milano Milán je plný památek a vznešené architektury. Jeho největší klenot najdeme v samém srdci města. Je jím milánská katedrála Duomo, která se řadí mezi nejhonosnější a nejzdobnější stavby v Itálii. Katedrála je výjimečná svými rozměry a není tedy divu, že její stavba trvala téměř půl tisíciletí.
Článek
Barvy anglického podzimu
Barvy anglického podzimu Během konce září a října se listy stromů barví do ohnivě rudé a zlatavě žluté. Mnoho lidí se celý rok těší na úchvatnou podzimní hru barev. A právě anglické parky a zahrady jsou místem jako stvořeným pro tuto podívanou. Přinášíme vám výběr míst, kde si v Anglii nejlépe užít podzim.
Článek
Devět nezapomenutelných útesů Evropy
Devět nezapomenutelných útesů Evropy Strmé skalnaté útvary tyčící se nad modrou hladinou. Útesy, dechberoucí výtvory přírody, najdete všude na evropských pobřežích. Které jsou ty nejkrásnější?
Článek
Sagrada Família: 15 nejzajímavějších faktů
Sagrada Família: 15 nejzajímavějších faktů Sagrada Familia je ikonickou stavbou Barcelony a také jedním z nejznámějších architektonických děl významného umělce Antonia Gaudího. Zajímavostí je například to, že po více než sto letech její výstavba stále není dokončena. Neuvěřitelných faktů pojících se k Sagrada Familia je však mnohem víc.
Článek
Ruiny kostela Albain-Saint-Nazaire: smutné memento první světové války
Ruiny kostela Albain-Saint-Nazaire: smutné memento první světové války Kamenné ruiny kostela ze 16. století stojí mezi moderními domky s červenou střechou ve francouzské vesnici Albain-Saint-Nazaire. "Starý kostel," jak mu místní říkají, je chmurnou připomínkou škod a tragédií způsobených první světovou válkou.
Článek
Zachrání UNESCO pařížská bistra a umění užívat si života?
Zachrání UNESCO pařížská bistra a umění užívat si života? V Paříži se stala bistra více než místem odpočinu, dá se říct, že jsou způsobem života. Ale věhlasné instituce můžou být ohroženy kvůli změnám jídelních zvyků, cizím vlivům a novým technologiím.
Článek
Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu
Užijte si Benátky bez turistů. Deset skrytých míst, která stojí za návštěvu Benátské architektonické dědictví přitahuje turisty z celého světa. V létě tak může být město dychtivými turisty přímo přeplněno. Benátky však mají mnoho krásných, turisty doposud neobjevených míst. A právě ty vám ukážeme v našem článku.
Článek
Katastrofa na přehradě Gleno
Katastrofa na přehradě Gleno Kdo zavítá do úžasného prostředí italských Alp, může na své cestě narazit i na nečekanou podívanou. Zlověstné trosky jsou tichou vzpomínkou na jednu z největších přehradních katastrof 20. století.
Článek
Objevte vinné poklady Evropy
Objevte vinné poklady Evropy Vinařství má v Evropě bohatou historii. A to nejen v zemích, které vás při slově "víno" napadnou jako první. Je mnoho míst, kde se vyrábí kvalitní víno. Pojďme se podívat na ta méně známá, která si rozhodně zaslouží více pozornosti.
(73) Načíst více