Zapojte se do soutěže a vyrazte na hory do Švýcarska, kde děti lyžují zdarma

Zapojte se do soutěže a vyrazte na hory do Švýcarska, kde děti lyžují zdarma Zdroj: Switzerland Tourism

Jen co skončilo léto a ještě nezačal ani pořádný podzim, spousta mých přátel a známých začala plánovat zimní dovolenou někde na horách. Kromě projíždění webových a facebookových stránek, pročítání hodnocení a zamluvení toho nejlepšího ubytování někteří z nich dokonce stihli svou dovolenou už zaplatit.

A já? Já se ještě nestačila pořádně ani vzpamatovat po té letní a na mých bedrech najednou leží další důležitý úkol a já se cítím bezradná. Když se rozhlédnu kolem sebe a zaposlouchám se do rozhovorů svých kolegů, kam oni letos pojedou a kolik je to všechno bude stát, začínají se o mě pokoušet mrákoty. Ale říkám si, zachovej klid, vždyť ono to nějak dopadne a taky že dopadlo, ale nebudu zbytečně předbíhat.

Vezměme to pěkně od začátku – po mém menším psychickém zhroucení, kdy se mi místo vidiny krásné zimní dovolené strávené na nekonečných horských svazích protočily panenky, jakmile jsem zjistila, kolik by nás dovolená v některých střediscích včetně skipasů vyšla, jsem začala hledat důkladněji a nenechala se opít rohlíkem.

Pro začátek je důležité říct, pro kolik osob by vaše dovolená měla být. Já jsem vdaná a mám dvě děti, holčičku, které je 10 let a chlapce, kterému je 5 let. Takže jsme čtyři, super ještě pořád umím počítat. A v tuto chvíli mohlo moje zběsilé projíždění po internetu začít se vším všudy, ovšem jak rychle začalo, tak stejně rychle i skončilo. Po pár minutách jsem narazila na nabídku, která se jen tak neodmítá a mně rázem spadl obrovský kámen ze srdce.

Zdroj: Switzerland Tourism Když jsem objevila stránku MojeSvycarsko.com a pročetla si nabídku, bylo jasno. Jednalo se o zimní dovolenou do Švýcarska… Čtete správně, já a do Švýcarska? Kromě toho, že to byla vždycky má vysněná destinace, jsem se ještě dověděla, že děti do 6 let obecně ve Švýcarsku nepotřebují žádný skipas a v některých střediscích lyžují zdarma dokonce až do 12 let. Tím však výhody této dovolené ani zdaleka nekončí – říká vám něco akce Kids4Free? Pokud ne, tak jste na tom úplně stejně, jako jsem byla já. O pár řádku dál jsem však byla mnohem chytřejší a už chápu, o co  vlastně běží. Celkem 45 středisek ve švýcarských Alpách věnovalo do soutěže Kids4Free 12 770 týdenních skipasů pro děti od 6 do 12 let. Co to tedy přesně znamená? Když se rozhodnete navštívit jedno ze středisek, které je zapojeno do této soutěže, můžete se přihlásit i vy a pro své ratolesti vyhrát skipas na šest dnů zdarma.

Zdroj: Switzerland Tourism

Pokud by se tedy stalo, že bych vážně poprvé v životě něco vyhrála, skipas bych si na celých šest dnů, co na horách budeme, koupila jen já a můj manžel, děti by jezdily zadarmo. A kromě lyžování zde můžete zkusit i sáňkování po mimořádně dlouhých trasách přes den i večer. Bruslení nejen na kluzištích, ale třeba na upravovaných bruslařských stezkách dlouhých i několik kilometrů. Relaxovat v termálních lázních. Vydávat se na pěší procházky po upravovaných zimních stezkách pro pěší. Vyzkoušet sněžnice. A užít si jízdu v kočáře do romantických opuštěných údolí, kam se silnice neprotahují. Nebo se vrátit o 100 let zpátky do období Belle Epoque. Zpestřit si zimní pobyt jízdou v panoramatickém vlaku, třeba v proslulém Ledovcovém expresu nebo Bernina Expressu. Jednoduše zažít to pravé Švýcarsko se vším všudy.

Já už jsem se do této soutěže přihlásila, ale pokud i vy patříte mezi ty, kteří nad Švýcarskem uvažují, máte jedinečnou možnost si splnit svůj sen stejně jako já a k tomu ještě něco ušetřit. Není však na co čekat, do soutěže se můžete přihlásit nejpozději 2. 12. 2018.

Tak na nic nečekejte - jak jsem psala, je to nabídka, které se nedá říct ne. Mně už jen zbývá pomalu ale jistě odpočítávat dny do dovolené, doufat a nezbláznit se.

Galerie Krásy zimního Švýcarska Krásy zimního Švýcarska Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 15. 11. 2018 15:15 Nahlásit obsah