Zakletá Evropa

Zakletá Evropa Zdroj: www.shutterstock.com

Každá evropská země přetéká tajemnem. Stačí vědět, kam se dívat. Vítejte na strašidelné straně Evropy, domovu strašných duchů, zakletých událostí a tajemných zážitků. Vstup povolen pouze těm nejodvážnějším duším. Zhasněte světla, schovejte se pod přikrývky a odvažte se seznámit se s některými z nejděsivějších a nejtajemnějších míst Evropy.

Začněme v zřejmě nejtajemnější zemi Evropy, Irsku. Najdete zde spoustu zakletých hradů a zámků, ale nejvíce hrůzy zažijete v panském sídle, známém jako Loftus Hall na poloostrově Hook. Původ prokletí domu je v karetní hře, kterou démonický duch prohrál a od té doby na tom místě straší. Další zakletá místa Irska zahrnují viktoriánskou věznici Crumlin Road Gaol, řeku duchů v Kilkenny a středověká pevnost Malahide Castle, kde prý straší klaun.

V této viktoriánské věznici v Belfastu straší duchové někdejších vězňů. Zdroj: www.shutterstock.com Další zakletá místa nejdeme rozesetá napříč střední Evropou. Starověká pevnost Bock v Lucembursku skrývá ve svých podzemních chodbách nejedno tajemství. Můžete zaslechnout volání ducha Meluzíny, manželky zakladatele Lucemburska vévody Siefrieda. 

Pověst praví, že v tunelech lucemburské pevnosti Bock můžete stále zaslechnout nářky manželky vévody Siefrieda. Zdroj: www.shutterstock.com

Zakoketujte si s čarodějnictvím na polském magickém místě zvaném Sabathowka. Podle legendy se na místě slétaly čarodějnice na košťatech a vařily lektvary. Dnes je to místo, kde si můžete uvařit svou porci hrůzy i vy.

V Maďarsku najdete všechny druhy věcí, ze kterých vám budou hrůzou vstávat vlasy na hlavě. Projděte se labyrintem budínského hradu v Budapešti jen za svitu lucerny. Podzemní tunely sloužily za druhé světové války jako nemocnice a údajně hostí duchy, kteří se stále vracejí. Nebo můžete zažít hrůzu za bílého dne na jednom z nejstrašidelnějších míst na světě: v opuštěném městě duchů Derenku. Nikdo tam nežije od roku 1940, ale snadno dojdete k přesvědčení, že tam pořád něco bydlí.

Podzemní tunely budínského hradu sloužily za druhé světové války jako nemocnice a duchové vojáků, kteří tam zemřeli, se údajně stále toulají chodbami. Zdroj: www.shutterstock.com Zastavte se na Slovensku a zkuste, jestli uvidíte bílou paní, která se toulá starou radnicí v Levoči. I když se vám nepodaří bílou paní zahlédnout, uvidíte spoustu úžasných věcí napříč městskou památkovou rezervací. 

V Rakousku se můžete ponořit do pohodlí a tajuplnosti hotelu Burg Berstein. Tento hradní hotel je prý stále navštěvován někdejším majitelem, který odešel ze světa živých již velmi dávno.

Nezepomeňte ani na Českou republiku, i u nás lze otestovat svoji odvahu. Od pekelné brány na hradě Houska až po zakleté domy v Praze, tady nemusíte hledat zakleté duše, ony najdou vás.

Hrad Houska Zdroj: www.shutterstock.com

Konečně, žádný výlet po zakleté Evropě by nebyl kompletní, aniž bychom navštívili jedno z neděsivějších míst na zemi: hrad Bran v Rumunsku. Středověký hrad, lépe známý jako "Drákulův hrad", zůstává jedním z nejoblíbenějších tajemných míst v Evropě. Navštivte legendární hrad a uzřete věže a věžičky, kterým postava Brama Stokera říkala domov. Běžte tam po setmění, jestli si troufáte. Další zastávky na Drákulově trase zahrnují středověké město Sighisoara a město Brasov v Transylvánii.

Hrad Bran proslavil spisovatel Bram Stoker, jakožto údajné sídlo hraběte Draculy. Zdroj: www.pixabay.com

A které místo vyděsilo nejvíc vás?

Publikováno: 4. 7. 2018 08:48 Nahlásit obsah