VIDEO: Poenari: Pevnost opravdového Drakuly

VIDEO: Poenari: Pevnost opravdového Drakuly Zdroj: badatele.net

Románový hrabě Drákula měl sídlo na gotickém hradě na skále a se špičatými věžičkami. Na pomezí Valašska a Transylvánie se románovému hradu nejvíce podobá Bran. Jenže skutečný Drakula byl kníže Valašska a jeho skutečné pevnosti se dodnes lidé vyhýbají.

Fagarašský průsmyk je jedna z mála cest, kterou lze překonat Transylvánské Alpy. Nedaleko vesnice Arefu se na jednom z prudkých kopců tyčí zbytky staleté pevnosti. Skutečného Drakulova hradu. Jediná cesta, kudy je možné se na strmý kopec nad řekou Arges dostat, je překonat 1480 schodů. 

Nejsou to ale jen nekonečné schody, které od návštěvy pevnosti odrazují. Zatímco Bran je především turistická atrakce, z Poenari mají místní dodnes respekt. Měla to být nedobytná pevnost, ale Turkům se hrad nakonec podařilo dobýt a odehrály se tu krvavé lázně.

Od té doby se místní Drakulovu hradu vyhýbají. Prý se tam dějí divné věci. Nelekl jsem se jich, nechal si vyprávět zážitky badatelů, kteří se na místo vydali přede mnou a vyzkoušel tísnivou atmosféru pevnosti. Podívejte se na video.

Publikováno: 26. 5. 2018 08:00 Nahlásit obsah