Vánoční trhy ve Vídni

Vánoční trhy ve Vídni

Jedním z nejlepších období k návštěvě Vídně je období adventu, kdy je celé centrum krásně nazdobené. Můžeme to říci i opačně - jedním z nejlepších míst, kam vyrazit v době adventu je Vídeň.

Vídeňské vánoční trhy mají dlouhou tradici, jsou místem, kam chodí nejen Vídeňáci, ale také kam za vánoční atmosférou míří lidé z různých koutů Evropy. Právě atmosféra je to, co sem zahraniční turisty láká možná mnohem víc než samotné zboží na trzích. Nabídka je opravdu široká a zahrnuje zejména tradiční rakouské řemeslné výrobky, vánoční dekorace, originální dárky i kvalitní občerstvení s obrovským výběrem punčů.

Vánoční trhy začínají ve Vídni v polovině listopadu a trvají až do Vánoc (do 23. až 26. prosince podle konkrétního trhu).

Vánoční vídeňský trh na Ratzhausplatz

Hlavním místem v době adventu se stává Radniční náměstí, které se na Vánoce proměňuje v pohádkovou krajinu, takže na své si zde přijdou hlavně děti. V celkem 150 stáncích nalezneme vánoční dekorace, dárky, cukrovinky a samozřejmě velké množství horkých nápojů. Před radnicí stojí hlavní vánoční strom, bohatě nazdobené jsou i stromy v Radničním parku. Každý rok zde naleznete hromadu atrakcí - strom lásky plný svítících srdcí, hudební strom ověšený houslemi, strom sněhulákovník nebo medvědovník. Po celém parku jezdívá výletní vláček a nachází se zde historický kolotoč. 

Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie

Nedaleko Radničního náměstí mezi Přírodovědným a Uměleckoprůmyslovým muzeem se nacházejí vánoční trhy na Maria Theresien-Platz (náměstí Marie Terezie), zahrnující přes 70 stánků zejména s tradičními výrobky.

Starovídeňský vánoční trh na Freyung

Starovídeňský trh naleznete v samém centru na Freyungu, trh se zde poprvé konal již v roce 1772. Můžete si zde kromě tradičních řemeslných výrobků a dárků vybrat také z předmětů, jejichž koupí přispějete na charitativní účely.

Adventní trh na Am Hof

Jen pár kroků od trhu Freyung se nachází další vánoční trh Am Hof se širokou nabídkou dekorací i pochutin.

Vánoční trh na Karlsplatz

Na jihu historického centra se na Karlově náměstí před kostelem sv. Karla nacházejí další velké trhy, které nabízejí pro děti bohatý kulturní program a malou ohradu s živými zvířaty. Tento trh letos slaví 20 let a k této příležitosti se chystají velké oslavy.

 

Vánoční trh na Stephansplatz

Stánky na Štěpánském náměstí mají ambici nabízet co nejkvalitnější výrobky z celého Rakouska.

Další trhy naleznete v centru ještě v malebných uličkách Spittelberggasse, Schrankgasse, a Gutenberggasse, na tržnici Naschmarkt a v areálu staré nemocnice Altes AKH.

Kulturní a vánoční trhy před zámkem Schönbrunn

Láká vás vánoční romantika v císařském stylu? Vydejte se na trhy na nádvoří Ehrenhof před zámkem Schönbrunn. Kromě zakoupení dárků a tradičních řemeslných výrobků si zde můžete poslechnout koncert vážné hudby nebo si vaše děti mohou vyrobit nějakou dekoraci ve vánočních dílnách. Zvláštní je toto místo také v tom, že po Vánocích (27. prosince) se adventní trhy promění na novoroční, které trvají do 1. ledna.

Vánoční trh Belveder

Podobnou habsburskou atmosféru má také trh před letohrádkem Belveder.

Foto: weihnachtsmarkt.co.at, weihnachtsmarkt-stephansplatz.at, weihnachtsdorf.at, kunsthandwerksmarkt.at, altwiener-markt.at, red-blog.at, vienna.at, cusoon.at

Autor:
Publikováno: 11. 12. 2017 11:47 Nahlásit obsah