Proč a kam vyrazit na Erasmus

Proč a kam vyrazit na Erasmus

Ne každý student má prostředky na to, aby mohl vycestovat do zahraničí. Nejlepší možností, jak se podívat za humna, je pak pro studenty Erasmus. Zde je pár rad a tipů, které vás zaručeně navnadí.

Co je to vlastně Erasmus?

Erasmus je program Evropské unie, který umožňuje vysokoškolským studentům a pedagogům vycestovat do zahraničí nejen za účelem studia, ale i za novými zkušenostmi. Obvykle se jedná o tři až devět měsíců dlouhý pobyt v některém z evropských měst, které je partnerským s vaší školou.

Důvodů, proč na Erasmus vyrazit, je spousta. Poznáte nové destinace, zlepšíte si váš druhý jazyk a máte možnost spřátelit se se spolužáky z jiných zemí. To může mít mnohé výhody jak v osobním životě, tak později i v tom pracovním.

Každý student by měl využít své možnosti a vycestovat prostřednictvím Erasmu. Nejen že získá nové zkušenosti, ale vytvoří si zážitky na celý život.

Jak se přihlásit?

Po jednoduchém přihlášení, které probíhá na webu vaší vysoké školy, vytvoříte a odešlete motivační dopis a životopis. Škola vám následně vybere partnerskou instituci, která vám podle životopisu nejvíce vyhovuje. Pokud ale nechcete trávit čtvrt roku v destinaci, která není podle vašeho gusta, máte možnost si zvolit jinou.

Po obdržení odpovědi vámi vybrané školy, napíšete jazykový test, který zjistí vaše schopnosti a porovná je s ostatními uchazeči.

Nakonec vše prodiskutujete s oborovým koordinátorem, který vysvětlí veškeré nejasnosti, pomůže při výběru předmětů a poradí s ubytováním.

Tím pro vás ta složitější část končí a už se můžete jen nahlas těšit a tiše bát.

Kterou destinaci si vybrat?

Coimbra

Historické město nacházející se v centrální části Portugalska, láká svou historií, památkami anebo původním festivalem Quiema das Fitas, při kterém studenti pálí své fakultní stužky. Coimbra je ale hlavně město odpočinku, plné hezkých míst, které přímo vyzívají k pikniku nebo relaxu s dobrou knihou.

Zdroj: www.shutterstock.com

Budapešť

Hlavní město Maďarska, které spoustu studentů přiláká nejen na zajímavou architekturu, ale i na bohatý výběr restaurací, barů a klubů, kde můžete trávit večery místo učení za vcelku přijatelné ceny. Budapešť vám zaručí kvalitní zábavu, dobré jídlo a spoustu přátel, kteří vám zůstanou navždy.

Zdroj: www.shutterstock.com

Bologna

Špagety, víno a nejstarší univerzita na světě, která je zároveň jednou z nejprestižnějších. To jsou důvody, proč studovat právě v Bologni. Toto italské město si určitě zamilujete, protože životní styl Italů, i když je o dost jiný než náš, má přesto své kouzlo.

Zdroj: www.shutterstock.com

Vilnius

Hlavní město Litvy, plné skvělé atmosféry, klidného života a levného jídla i pití. Erasmus láká studenty, kteří nemají velké nároky a spokojí se s málem. Vilnius je naprosto obyčejné město, a právě to ho dělá výjimečným a tolik lákavým pro studenty.

Zdroj: www.shutterstock.com

Amsterdam

Snad každý mladý člověk chtěl někdy navštívit hlavní město Nizozemska, ať už jeho důvody byly jakékoliv. Amsterdam nabízí spoustu příležitostí pro studenty jako brigády, umělecké kurzy atd. Jedná se o jedno z nejčastěji vybíraných míst pro Erasmus, proč asi?

Zdroj: www.shutterstock.com

Publikováno: 5. 4. 2018 13:23 Nahlásit obsah