Paříž trošku jinak

Paříž trošku jinak Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Známé a všemi více méně i milované hlavní město Francie - Paříž. Eiffelova věž, Notre-Dame, Louvre atd. Tato místa zná opravdu každý, proto se podívejte na pár tipů méně navštěvovaných lokací v Paříži, které si také zaslouží objevit a užít si tu chvilku slávy.

Latinská čtvrť

Část města, plná škol, studentů a levných restaurací. Latinská čtvrť vás vtáhne a jen tak nepustí. K vidění je spousta historických budov sloužících jako fakulty univerzit nebo knihovny. Dominantou je potom Panthéon. I když se stále nacházíme v centru města, ve velké spoustě restaurací a barů je relativně levno, což je pro Paříž výjimečné.

Zdroj: www.shutterstock.com

Park de la Villette

Velký kus přírody, místo odpočinku ale i zábavy. Park de La Villette láká k odpolednímu relaxu po práci nebo k učení pod korunami stromů. Díky své rozloze se jedná o největší park v Paříži plný kulturních atrakcí, jako jsou třeba kina, koncertní sály, muzea, zahrady aj.

Zdroj: www.shutterstock.com

 

Hřbitov Montmartre

Jednou z dominant pařížské čtvrti Montmartre je hřbitov nesoucí stejný název. Největší pařížské pohřebiště v sobě má velký kus historie a jeho tajemná atmosféra vás zaručeně pohltí. Mimo jiné zde můžete vidět náhrobky skladatele Jacquese Offenbacha, fyzika André-Maria Ampéra, českého malíře Václava Brožíka a jiných velikánů.

Zdroj: www.shutterstock.com

 

Terasa obchodního domu Printemps

Nejzajímavějším z 21 obchodních domů, které řetězec Printemps vlastní, je rozhodně ten na Boulevard Haussmann. Poté, co si projdete obchod s veškerým luxusním zbožím, dostanete se na střešní terasu domu. Úchvatné výhledy na Paříž a její dominanty vám budou připadat jako z televize.

Zdroj: www.shutterstock.com

 

Pařížské katakomby

Adrenalin a poznání. Strach a nadšení. Takto se dá popsat návštěva pařížských katakomb, na kterou rozhodně nikdy nezapomenete. Napínavá prohlídka vám ukáže historii Paříže, zlomek ostatků téměř šesti miliónů lidí a opravdu jedinečný zážitek, díky kterému se na město budete dívat z jiného úhlu. 

Zdroj: www.shutterstock.com

Trhy St. Quentin

Pokud máte chuť na 100% Paříž, zkuste pouliční trhy St. Quentin. Nechybí čerstvé potraviny, neznámé vůně a samozřejmě i smlouvání. Tržnice se nachází ve velké neobvyklé budově a díky tomu je otevřeno vždy od devíti do pěti od úterý do soboty.

Zdroj: www.shutterstock.com

La Défense

Trochu jinou, moderní část Paříže můžete vidět ve čtvrti La Défense. Mrakodrapy, luxusní hotely a obchody, nadnárodní firmy. Vše zabalené ve velmi futuristickém kabátku. Výhodou je, že La Défense se nachází daleko od centra Paříže, tím pádem nenarušuje její pravou podobu.

Zdroj: www.shutterstock.com

Publikováno: 16. 4. 2018 10:20 Nahlásit obsah