Ostrov umělců i přírodních divů. Tohle je Ibiza, kterou neznáš

Ostrov umělců i přírodních divů. Tohle je Ibiza, kterou neznáš Zdroj: shutterstock.com

Ačkoli je Ibiza známá jako největší party ostrov v Evropě, má co nabídnout i těm, kteří nevyhledávají rušné večírky a přecpané kluby. Jestli chceš ze své dovolené mít něco víc než jen kocovinu, vyhni se městům San José a San Antonio obloukem a namiř si to rovnou na jih ostrova.

1) Es Vedrà

Na jihozápadě ostrova najdeš místo, které je tajemné jako hrad v Karpatech. Poblíž pláže Cala d`Hort leží souostroví Es Vedrà, pověstné jako místo, na kterém se hromadí energie. Někteří tvrdí, že jde o vrcholek samotné Atlantidy, jiní zas odkazují na spisy poutníka, který zde žil ve skalní jezkyni a který zde za svůj život podle dochovaných textů potkal nejednu mýtickou bytost.

Zdroj: SHARON VAN DER HOLST

2) Paddleboard ve skalách

V poslední době oblíbená aktivita paddleboarding pronikla i na Ibizu a moc jí sluší. Kolem ostrova existují desítky tajných zákoutí a skalisek, která můžeš objevovat na vlastní pěst právě díky paddleboardu. Ať už chceš poznávat ostrov, nebo si jen zacvičit, nabídka místních center pro vodní sporty pokryje snad vše, na co si jen vzpomeneš. Stačí otevřít Tripadvisor nebo se přeptat u stánků na nejbližší pláži. Svého rozhodnutí určitě nebudeš litovat.

Zdroj: PIXABAY.COM

3) Talaiassa

Pokud jsi jedním z těch, které válení na pláži nudí k smrti, vyraž na výlet k nejvyšší hoře ostrova - k Talaiasse. Vysokohorskou tůru na Baleárech nečekej, samotná hora je vysoká pouze 475 m. n. m. Terén je zde ale členitý a procházka stinnými borovicovými lesy může být v horkých letních dnech více, než příjemná.

Zdroj: GERRIT-WORLDWIDE.DE V okolí Talaiassi najdeš také nespočet cyklostezek a tras vhodných pro ranní či večerní výklusy. Jestli jsi fanouškem aktivních dovolených, nazuj tenisky a vychutnej si výhled na celý ostrov při západu slunce.

TIP: Pokud tě baví cestovat a nebojíš se vydat se do Evropy "na blind", podívej se na výzvu Red Bull Can You Make It?, ve které studentské týmy cestují úplně bez peněz napříč Evropou. ☛ Více informací zde

4) Royality

Ibiza je ostrovem luxusu, o tom není pochyb. Drahé jachty jsou k vidění na každém kroku, drinky zde stojí pomalu tolik, co cesta z Prahy do Vídně a při pohledu do jídelního lístku se mnohdy člověku zatemní před očima. Přesto se tu dá najíst i za rozumné ceny. Pro batůžkáře se nabízí například jedna z nejstarších restaurací v regionu Santa Eulalia na východním pobřeží. Dej si oběd s domorodci v Royality Restaurant a ušetři pár stovek.

Zdroj: ERROL FLYNN

5) Cala Tarida

Ačkoli jsi stále v Evropě, na pláži Cala Tarida na západě ostrova se budeš cítit jako na Maledivách. Voda je zde tak blankytně modrá, že by se samo nebe mohlo učit. Tarida je navíc písčitá, takže nehrozí trapné poskakování mezi kamínky a bolestivé syčení z pořezaných nohou.

Zdroj: CK FISCHER

Nevýhodou však je, že se pláž nachází blízko měst San José a San Antonio, což k ní přivádí mnoho turistů. Vyraž proto směrem k Taridě v brzkých ranních hodinách a užij si východ slunce nad křišťálově čistou vodou. Pro ty, kteří preferují plážové bary a aktivity, jako je beach volejbal, je to ideální zastávka na cestě skrz ostrov.

6) Historické centrum Eivissa s přístavem

Možná tě to udiví, ale hlavní město ostrova Ibiza (katalánsky Eivissa) je jedním z nejstarších měst na světě. Už v sedmém století před naším letopočtem ho založili Kartáginci. Ne, že bychom ti teď chtěli dávat lekce dějepisu, ale až na místo dorazíš, uvidíš sám, jak historicky působí.

Zdroj: LONELY PLANET

Užij si večerní procházku po hradbách, vychutnej si místní legendární tapas a zmrzlinu v některé z restaurací po cestě, pokochej se nesmyslně drahými jachtami v přístavu a zakonči večer v baru s nejlepší atmosférou ve městě - S`Escalinata. Pohodlně se usaď na polštář na historickém schodišti a vychutnávej si svůj drink doušek po doušku s výhledem na celou Eivissu.

7) Oceanbeat Ibiza

Pokud si ale chceš přece jen užít párty, čti dál, ty na Ibize jsou totiž epické. Proč se ale cpát do přeplněného klubu plného zpocených lidí a nepříjemných barmanů, když můžu svůj party zážitek pozvednout ještě o level výš? Jestli se nespokojíš s průměrem, k velkoměstům se otoč zády a namiř si to rovnou zpátky na pláž. Ty nejlepší akce totiž zažiješ na party lodích.

Zdroj: OCEANBEAT

Proč taky lézt na bar a skákat do lidí, když můžeš vylézt na příď lodi a skočit rovnou do moře? Jedny z nejlepších akcí pořádá společnost Oceanbeat, která má pobočku v každém větším městě. Zaregistruj se a vyraž na plavbu kolem ostrova, na které tě čeká skvělá hudba, plnění zábavných úkolů, koupel v moři a možná i tvoje letní láska. Nic podobného už znovu nezažiješ.

Tento článek a mnoho dalších, naleznete na https://www.redbull.com/cz-cs.

Publikováno: 25. 5. 2018 09:13 Nahlásit obsah