Niagarské vodopády: co vše u nich můžete zažít?

Niagarské vodopády: co vše u nich můžete zažít? Zdroj: Shutterstock.com

Sníte o cestě do Kanady? Nebo se tam už dokonce chystáte? Pak byste určitě neměli vynechat Niagarské vodopády, které jsou jednou z nejnavštěvovanějších lokalit celé Kanady.

Niagarské vodopády se nacházejí na hranicích Kanady a Spojených států amerických mezi jezerem Ontario a Erijským jezerem na řece Niagara. Dosahují výšky přes 50 metrů. Nejsou to tedy nejvyšší vodopády na světě, ale rozhodně jsou nejvíce navštěvované, ročně se na ně přijede podívat okolo 12 milionů lidí.

Vodopády je možné navštívit jak ze strany kanadské, tak americké, ale právě ze strany kanadské jsou lépe vidět a jsou hezčí. U vodopádů se rozkládá malé město Niagara Falls se dvěma vyhlídkovými věžemi (Minolta a Skylon Tower). Velmi krásný pohled je na vodopády také z Parku královny Viktorie nebo vyhlídkových teras.

Nejlepším způsobem prohlídky vodopádů je ale plavba vyhlídkovou lodí Maid of the Mist, která pluje přímo pod vodopády. Každý pasažér dostane pláštěnku, která ho ochrání před promoknutím, a pokud je zrovna slunné počasí, je možné se kochat krásnou duhou, která se odráží v kapkách stékající vody.

Zdroj: Shutterstock.com

Vyzkoušejte jiné aktivity

Oblast Niagarských vodopádů však není pouze přírodní zajímavostí, návštěvníci si mohou vybrat z dalších možných aktivit, které samotné vodopády a města u nich nabízejí. Největší akcí na Niagarských vodopádech je zimní festival světel, kdy se v okolí rozzáří přes tři miliony světel. Během roku se pak konají různá divadelní představení, koncerty a ohňostroje.

Pod vodopády vede tunel, který nechal postavit Nikola Tesla během stavění vodní elektrárny. Dnes je tento tunel rovněž přístupný turistům. Navštívit můžete také geologické muzeum, které vám podrobně vysvětlí, jak vodopády vznikly. Na své si zde přijdou také rybáři, pro něž zde bylo vystavěno molo k chytání. V okolních městech můžeme nalézt zábavní parky, kasina a velké množství vinných sklípků, neboť v okolí vodopádů se pěstuje vinná réva, z níž se vyrábí známé kvalitní víno. Nalezneme zde také několik historických památek pocházejících z 19. století z dob jediného válečného konfliktu mezi Kanadou a USA.

A jak se k Niagarským vodopádům dostat? Nejlepší možností je sem cestovat z Toronta. Můžete využít vlastní automobil, některou z pravidelných autobusových linek (nejen z Toronta, ale v podstatě z jakéhokoli města v provincii Ontario) nebo přijet vlakem, který zastavuje zhruba čtyři kilometry od vodopádů. I kolem samotných vodopádů jezdí místní autobus, který zastavuje na všech zajímavých místech, a pokud se vám nechce celý den chodit, můžete se pohybovat postupně s jeho pomocí.

Autor:
Publikováno: 14. 3. 2018 08:00 Nahlásit obsah