Nejzajímavější věznice světa

Nejzajímavější věznice světa Zdroj: www.boredpanda.com

Podle výzkumů je uvězněno v celém světě přes 10 milionů lidí, a to buď ve vazbě, nebo již jako usvědčení a odsouzení zločinci. Je však ohromný rozdíl mezi tím, zda se dostane do vězení v Malawi, nebo třeba v Norsku. Ostatně přesvědčte se sami.

Počet uvězněných osob ve světě každoročně stoupá. V porovnání s rokem 2000 vzrostlo celkové množství uvězněných žen o 50%, zatímco mužská populace věznic se zvýšila o 18%.  Počet lidí ve vězení se v různých státech samozřejmě liší, zajímavé srovnání ale nabízí poměr vězňů na daný počet obyvatel. Například ve Spojených státech mají 698 vězňů na každých 100 000 obyvatel, zatímco Dánsko jich má na stejné množství pouhých 61. A existují i další rozdíly. Vězeň na jednom místě může mít přístup k hudebním nástrojům a videohrám, ale na jiném musí bojovat o roli toaletního papíru.

Podívejte se, jak se různé země chovají ke svým zločincům, kontrast je do očí bijící. Vězeňské cely v této galerii jsou ve vězeních s různou mírou ostrahy, ale mnohdy jen z fotky nepoznáte, o jaký stupeň se jedná. Rozdíly mohou být z ekonomických důvodů, nebo na základě toho, jak si společnost cení života. Pro prohlédnutí galerie budete sami překvapeni, jak odlišně lze přistupovat k odnětí svobody.  

Galerie 10 nejzajímavějších věznic světa 10 nejzajímavějších věznic světa Prohlížet galerii

Publikováno: 25. 7. 2018 07:59 Nahlásit obsah