Nejlepší dovolenkové tipy na sklonku léta

Nejlepší dovolenkové tipy na sklonku léta Zdroj: www.shutterstock.com

Srpen je pro mnohé tím pravým měsícem na dovolenou. Víte ale, že některá místa jsou pro pozdní léto jako dělaná? Tropické ráje v Karibiku a Malajsii, festival koláčů v Michiganu, nebo budhistické slavnosti na Srí Lance čekají na srpnové cestovatele.

Srpen je jeden z nejoblíbenějších měsíců pro cestování. Miliony lidí se vydávají na poslední letní dovolené, než se počasí zase ochladí.

Vybrat si dokonalé místo pro srpnovou dovolenou není snadné. Můžete najít místa na severu, kde je jindy příliš velká zima. V Norském Oslu slunce nezapadá dříve než kolem 22h, nabízí tak spoustu času k vyžití. Nebo ostrov Mackinac v americkém státě Michigan, kam každý srpen míří tisíce cestovatelů na slavný festival koláčů.

Vypravit se můžete také za nejkrásnějšími srpnovými přírodními scenériemi. Je to období, kdy jsou nádherné rýžové terasy v Ifugao ve Filipínách nejzelenější. Můžete zamířit do Afriky a podívat se na jednu z nejúchvatnějších podívaných zvířecí říše, Velkou migraci v Keni. 

Vybrali jsme pro vás 13 dovolenkových cílů, které jsou díky místnímu klimatu a kulturním událostem nejlepšími místy pro srpnové cestování. 

Galerie Nejlepší místa pro dovolenou v srpnu 2018 Nejlepší místa pro dovolenou v srpnu 2018 Prohlížet galerii

Publikováno: 9. 8. 2018 14:44 Nahlásit obsah