Mladá dívka žije ve vlaku

Mladá dívka žije ve vlaku Zdroj: http://www.francesoir.fr

Když o někom prohlásíme, že bydlí ve vlaku, často si jako první představíme člověka, který prostě hodně cestuje. Nemusí tomu tak však být jen kvůli práci nebo přepravě z jednoho místa na druhé. Mladá Němka ukazuje, že to jde také jinak.

Někteří lidé milují cestování více než cokoliv jiného. V Americe lze i v dnešních dnech potkat tuláka v roztrhaném, ošoupaném a špinavém oblečení, který se vlaky přepravuje a dokonce v nich i často spí. Takové existence nazývají hobo a obvykle cestují ilegálně v nákladních vagónech. To však není případ mladé Němky. 23letá Leonie Müllerová si svoji vášeň upravila podle sebe. Rozhodla se koupit si speciální jízdenku, která jí umožňuje cestovat kdekoliv a kdykoliv po Německu, a proto se vlak stal jejím novým domovem. Denně procestuje desítky měst a najezdí více než 800 km.

Zdroj: www.telegraph.co.uk

Během cestování navštíví opravdu zajímavá místa, rodinu i své přátele a dále pokračuje ve svém dobrodružství. Měsíční jízdenka totiž v Německu stojí v přepočtu 9 000 Kč, což je o něco málo méně, než platila za pokoj, který měla jako studentka pronajatý. Měla však již dost svého spolubydlícího, se kterým se neustále hádala, a proto se rozhodla žít ve vlaku, kde se cítí, podle svých slov, jako doma. Takřka nepřetržitá doprava jí umožňuje trávit ve vlaku většinu svého času, navíc moderní vagóny skýtají v dnešní době často větší pohodlí, než levný hotel nebo koleje. Uvidíme, zda se Leonie rozhodne pro změnu, až začne plánovat rodinu, nebo se pokusí své vášni přizpůsobit celý svůj život. 

Zdroj: inhabitat.com

Publikováno: 21. 9. 2018 14:43 Nahlásit obsah