Hlavní město Rakouska má turistům co nabídnout!

Hlavní město Rakouska má turistům co nabídnout!

Vídeň – to není jenom zámek Schönbrunn, dóm svatého Štěpána nebo císařská rezidence Hofburg. Jestliže zavítáte do hlavního města Rakouska, vězte, že budete mít opravdu co objevovat. Vídeň má spoustu tváří, a tak si každý její návštěvník přijde na své. Přinášíme vám pár tipů, kam byste neměli zapomenout zavítat a co byste rozhodně měli vidět a zažít.

Hundertwasserhaus: Výstřední dům s chaotickým rozmístěním prvků

Tento obytný dům měl původně sloužit sociálně slabším obyvatelům Vídně, nakonec se ovšem stal turistickou atrakcí a vrcholným dílem rakouského umělce nevšedního smýšlení Freidricha Hundertwassera a architekta Josefa Krawiny. Pro Hundertwasserhaus, který byl dokončen v roce 1985, jsou typické pestrobarevné plochy, nerovnoměrné linie a chaotické rozmístění prvků. Dům navíc obrůstají stromy a popínavé rostliny.

Dunajská věž: Oblíbené místo pro bungee jumping

Jedním ze symbolů Vídně je také Dunajská věž, z níž se vám může naskytnout úchvatný pohled na vídeňské Staré město a Vídeňský lesík a z níž si navíc mohou ti odvážnější z vás vyzkoušet bungee jumping. Tato věž pocházející z roku 1964 je 252 metrů vysoká. Nemusíte se ale bát, že byste pracně šlapali do schodů. Má totiž dva rychlovýtahy, které vás za necelou minutu vyvezou do otáčející se vyhlídkové restaurace.

Voskové figuríny v muzeu Madame Tussauds

Světově proslulý kabinet voskových figurín Madame Tussauds je v současné době jedním z lákadel vídeňského Prátru, jehož dominantou je obří ruské kolo. Muzeum voskových figurín o rozloze 2000 metrů čtverečních se může pochlubit třeba figurínou Wolfganga Amadea Mozarta, Marie Terezie, ale také Michaela Jacksona nebo Angeliny Jolie. Muzeum se pyšní i speciálně vytvořenými interaktivními kulisami – můžete tak třeba porazit Alberta Einsteina v testu inteligence nebo dirigovat dunajský valčík s Johannem Straussem.

Dům moře: Zkuste si sáhnout na přírodu

Dům moře je rozdělen na jednotlivá oddělení, v nichž svým návštěvníkům představuje ryby tuzemských vod, ryby ze středozemního moře, ale také tropické a sladkovodní ryby. V oddělení terárií zase můžete narazit na hady, ještěrky a ještěry nebo sklípkany. V oddělení Krokipark se potkáte s opicemi, poletujícími ptáky, nebo dokonce krokodýly. Dům moře si pro turisty připravil i další atrakce. K nejoblíbenějším patří potápění se žraloky a krmení žraloků, piraň či plazů.

Jak cestovat po Vídni? Zkuste fiakr

Stejně jako obří ruské kolo nebo Schönbrun je také fiakr jedním ze symbolů Vídně. Jízda kočárem taženým párem koní je jedním ze způsobů, jak se pokochat krásami hlavního města Rakouska. Stanoviště fiakrů najdete například na náměstí Stephansplatz, Heldenplatz, Petersplatz nebo Albertinaplatz. Toužíte-li po romantice, zkuste si zamluvit tzv. Porzellanfuhre, tedy velmi klidnou jízdu kočárem bez drncání. V překladu tento typ jízdy ve fiakru znamená „převoz porcelánu“ – dříve se totiž takovými kočáry převážel drahocenný porcelán. Vaše druhá polovička to jistě ocení.

Autor:
Publikováno: 11. 4. 2017 21:10 Nahlásit obsah