Eurovíkend v Barceloně: 7 míst, která musíte bezpodmínečně navštívit

Eurovíkend v Barceloně: 7 míst, která musíte bezpodmínečně navštívit Zdroj: Shutterstock.com

Přemýšleli jste nad tím, že utečete před deštivým podzimem a mrazivou zimou do teplejších krajin? Co si užít třeba eurovíkend v Barceloně? Toto španělské město, ve kterém jste letecky během pár hodin, toho má rozhodně co nabídnout. Přinášíme vám výběr 7 míst, která byste během svého víkendového pobytu v Barceloně měli rozhodně navštívit.

Sagrada Família: Ikonická stavba Barcelony

Jednou z nejnavštěvovanějších památek Španělska je bezkonkurenčně secesní chrám Sagrada Família, jejímž autorem je slavný architekt Antonio Gaudí. Nenechte si ujít jeho návštěvu během eurovíkendu v Barceloně ani vy. Tento architektonický skvost, který však nebyl nikdy dokončen, od roku 1984 patří do seznamu památek kulturního dědictví UNESCO.

Monumentální Sagrada Família je unikátem ve všech ohledech. Její exteriér i interiér vypráví příběh o životě, ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Věnuje se i dalším biblickým tématům. Všechny detaily katedrály jsou přitom do posledních milimetrů promyšlené a naprosto jedinečné. V katedrále je pohřbený i samotný Angonio Gaudí. Jeho hrob najdete uvnitř budovy, a to v podzemní úrovni.

Zdroj: Veebrant.com

Casa Mila neboli La Pedrera: Další slavná stavba Antonia Gaudího

Než začal Antonio Gaudí pracovat na vrcholném díle své kariéry, kterým byla zmíněná katedrála Sagrada Família, vystavěl v Barceloně unikátní dům Casa Mila (neboli La Pedrera).  Tato stavba, která je rovněž zapsaná na seznamu památek UNESCO, působí jako výjev z bouřlivého snu. Fasáda domu nacházejícího se na barcelonské ulici Passeig de Gracia vyniká množstvím oblouků, hrbolů a vypouklin. Na domu vás zaujmou i neobvyklé obloukovité komíny.

Říká se, že Casa Mila byste měli vidět celkem dvakrát. A to ve dne a v noci. Právě v noci, kdy je budova nádherně nasvícená, zažijete opravdu neobvyklou podívanou. Nasvícený dům však na vás může působit jak romanticky, tak i strašidelně.

Casa Batlló: Několik kroků od proslulého Casa Mila

Během eurovíkendu v Barceloně si možná všimnete, že místní ulice Passeig de Gracie je nadmíru bohatá na architektonické skvosty. Další důkazem je originální stavba Casa Batlló, o kterém - vzhledem k jeho tvaru - místní mluví jako o domu kostí nebo domu draka.

Autorem Casa Batlló je opět slavný Antonio Gaudí, který tento dům v roce 1904 vytvořil na zakázku pro místního továrníka Josepa Battló. Za zmínku navíc stojí, že Casa Batlló je označován jako jedna z nejpodivnějších staveb Evropy.

Zdroj: Shutterstock.com

La Rambla: Hlavní turistická ulice Barcelony

Jestli chcete vyrazit na nákupy, do kaváren či restaurací a zároveň se pokochat pouličním uměním i skvostnou architekturou, projděte si barcelonskou ulici La Rambla. Tato ulice nacházející se ve Starém městě (Ciutat Vella) spojuje gotickou část (Barri Gotic) a přistěhovaleckou část (El Raval). Každá tato část jí vtiskla zcela odlišné vlastnosti. La Rambla je navíc úplně jiná ve dne i v noci. Poznejte na vlastní kůži její dvě obrácené tváře a zaručujeme, že si tuto ulici zamilujete.

Zpívající fontána: Dokonalé propojení barev, hudby a vody

Těsně pod úpatím barcelonského kopce Montjuic narazíte na Zpívající fontánu (Font Magica), která je velkou turistickou atrakcí. Od čtvrtka do neděle vždy po setmění turistům poskytuje nádhernou podívanou. Za tmy je totiž tryskající fontána nasvícená všemi barvami a proudící vodu doprovází také podmanivá hudba.

Zdroj: Shutterstock.com

Güell: Zahradní park na kraji Barcelony

Autorem skvostného parku Güel pyšnícím se kamennými skulpturami, květinami a zelení není nikdo jiný než Antonio Gaudí. Tento rozsáhlý park s typickým Gaudího rukopisem najdete na okraji Barcelony, stojí v něm navíc také Gaudího muzeum. Turisticky oblíbený Güel je rovněž zapsán na seznamu památek kulturního dědictví UNESCO. Jeho barevnost, podmanivé tvary, klid a optimismus dostanou i vás.

Muzeum Pabla Piccasa: To pravé pro milovníky umění

Patříte k milovníkům umění? Potom si v Barceloně rozhodně nenechte ujít návštěvu Muzea Pabla Piccasa, kde si můžete prohlédnout spoustu raných děl tohoto geniálního malíře. Barcelona je však doslova nabitá dalšími uměleckými muzei i galeriemi. Za návštěvu dále stojí Muzeum současného barcelonského umění (Museu d´Art Contemporani de Barcelona) nebo Národní muzeum katalánského umění (Museu Nacionál d´Art de Catalunya).

Publikováno: 28. 11. 2019 11:40 Nahlásit obsah