Deset měst, která si zaslouží návštěvu ještě letos

Deset měst, která si zaslouží návštěvu ještě letos Zdroj: www.shutterstock.com

Letní prázdniny skončily a s nimi pro většinu z nás i možnost využít dovolenou. Pokud jste ale své volné dny nevyčerpali, určitě stojí za to zvážit návštěvu některého z těchto 10 měst ještě letos. V některých právě probíhají zajímavé slavnosti, jiné naopak chystají akce na příští rok, a tak máte poslední možnost navštívit je, než se zaplní turisty.

Oslo, Norsko

Po mnoho let bylo norské hlavní město zastíněno svými stylovými skandinávskými sousedy. Ale Oslo, spolu se zbytkem národa, přichystalo přípitek k významné události: v roce 2018 slaví milovaní král a královna 50 let svého manželství. Čekejte fanfáry a spoustu slavností spolu s  kulinářskými i kulturními událostmi. Jako bonus významná Opera v Oslu dosáhla svých 10. narozenin s oslavnou sezónou koncertů a představení, takže si opravdu nemůžete pro návštěvu vybrat lepší rok.

Zdroj: www.shutterstock.com

Guanajuato, Mexiko

Od stříbrných dolů po stříbrné plátno, malé město Guanajuato ve Střední vysočině v Mexiku může svou krásu měřit se svou nadmořskou výškou. Bohatství získané z místních ložisek stříbra vytvořilo vizuálně strhující městské panorama plné zdobených kostelů, krásných náměstí a barevných domů, rozprostřených po zeleném údolí, ve kterém Guanajuato leží. Tato přírodní a člověkem vytvořená krása neunikla oku producentů Pixaru, kteří použili město jako inspiraci pro animovanou Zemi Mrtvých v novém filmu Coco.

Zdroj: www.shutterstock.com

Matera, Itálie

Koruna medově žlutých kamenných domů se usadila nad roklí. Ale to je jen půlka příběhu. Pod povrchem se klikatí bludiště jeskynních příbytků, kostelů a klášterů, které se datují zpět přes 9000 let, čímž dělají Materu jedním z nejstarších obydlených měst na světě. Z velké části zrestaurovaná, Matera nyní těží ze své jeskynní přitažlivosti s hotely, restauracemi a bary. Chystá se zde celá řada událostí, protože se má stát evropským hlavním městem kultury pro rok 2019. Navštivte ji tedy, než se tato podzemní destinace dostane do středu pozornosti.

Zdroj: www.shutterstock.com

San Juan, Portoriko

San Juan je místo, kde se staré setkává s novým, kde se městská koloniální minulost pohodlně mísí s nově vznikající moderní kultivovaností. Staré Old Juan je obehnaná enkláva s dlážděnými cestami, ozeleněnými náměstími a historickými kostely a pevnostmi. Za zdmi je moderní San Juan pokryté nástěnnými malbami a jeho bezpočet muzeí a galerií tvoří dynamickou uměleckou scénu. V nedávných letech se zde otevřelo mnoho inovativních restaurací, s farmářskými jídelnami vábícími gurmány a náhodné hosty. Živý noční život - taneční kluby, salonky, bary, kasína - byl dlouho na výsluní, stejně jako oslňující pláže San Juana. V září 2017 dorazil k břehům Portorika hurikán Maria a stal se největší bouří, co dopadla na ostrov za 89 let. I tak San Juan zůstane okouzlujícím městem, jakým vždycky bylo.

Zdroj: www.shutterstock.com

Antverpy, Belgie

Kdysi to bylo největší město severní Evropy, dnes jsou Antverpy jedním z nejlépe střežených tajemství. Neoficiální hlavní město Flander je plné historického bohatství a je také domovem umění a designu světové třídy. Inspirován nejslavnějším obyvatelem města, Rubensem, Antwerp Baroque 2018 představuje vlámské mistry v programu, který zahrnuje přehlídky, koncerty, pouliční umění, multimediální show a workshopy. Ne, že by antverpští obyvatelé potřebovali výmluvu k tomu, aby popustili uzdu své kreativitě. Město je obzvlášť v bývalých docích zavaleno pop-up bary, farmářskými trhy a architektonickými skvosty.
 

Zdroj: www.shutterstock.com

strana 1 / 2
Publikováno: 18. 9. 2018 16:18 Nahlásit obsah