Bizarní zákony, aneb kde nemít pohlavní styk s dikobrazem

Bizarní zákony, aneb kde nemít pohlavní styk s dikobrazem Zdroj: https://www.shutterstock.com/

Neuvěříte, jaké absurdní zákony, mají některé země. Po přečtení tohoto článku zjistíte, čeho se máte na dovolené vyvarovat a placení daní vám potom přijde jako naprosto normální záležitost.

Thajsko je oblíbenou a často navštěvovanou destinací. Pokud si ale pobyt nechcete znepříjemnit pokutami nebo dokonce soudem, měli byste se vyhnout např. jízdě v autě bez trička. Ano opravdu, jeden z thajských zákonů zakazuje řídit automobil a být při tom nahý do půlky těla.


V Thajsku a u oblečení ještě na chvíli zůstaneme. V dalším nepochopitelném zákoně stojí, že obyvatel či pouhý návštěvník, nesmí opustit dům, aniž by na sobě neměl spodní prádlo. To je dobré vědět, ne?

Zdroj: www.shutterstock.com

Dokonce i Austrálie má svůj zákon o spodním prádle. Konkrétně takový, že je nelegální nosit vyzývavé růžové kalhotky, a to v neděli po poledni. Zajímavé je, že tento zákon není specifikován na ženy.
Ale je jedno, jestli jste Australan nebo Australanka, pokud nejste licencovaný elektrikář, tak si podle zákona ani nesmíte doma vyměnit prasklou žárovku.

Zdroj: www.shutterstock.com

Singapur je krásným a zajímavým místem. Ale neuvěříte, které obyčejné i neobyčejné věci, jsou v zákonu tohoto městského státu zakázané a nelegální.
Bungee jumping, kouření na ulici, močení ve výtahu, zvracení na veřejném prostranství (pod pokutou uklízení ulic a nošení při tom Bible v ruce). Dále pornografie, homosexualita a orální sex, pokud tedy nejde o součást předehry.

Zdroj: www.shutterstock.com

Francie, země vína, dobrého jídla a dost překvapivých zákonů. Například nesmí žádný majitel pojmenovat své prase Napoleon, jinak jde o urážku státu (fanoušci George Orwella mají tedy smůlu).
Asi nejbizarnější francouzský zákon povoluje uzavřít sňatek s mrtvým člověkem. Opravdu, pokud váš snoubenec/snoubenka zemře, máte ze zákona možnost sňatek přesto uzavřít.

Zdroj: www.shutterstock.com

Spojené státy americké, jsou známé svými zvláštními zákony. Výčet těch nejabsurdnějších vás opravdu překvapí.
Ve státě Alabama je zakázán wrestling s medvědy, ale incestní manželství jsou povolena. V neděli se nesmí hrát domino a pokud nasypete na koleje sůl, hrozí vám trest smrti, který se v Alabamě stále provozuje.
Stát Texas zakazuje a nařizuje spoustu věcí. Nesmíte prodat své oko, podojit cizí krávu nebo vypít více než tři piva ve stoje. Také se vyhněte střelbě býků z druhého patra hotelu. I to je nelegální.

Zdroj: www.shutterstock.com
Opravdu zvláštním americkým státem je pak Florida, kde se spousta zákonů točí kolem sexu. Například orální sex je zakázán, a to i jako součást předehry. Vlastně všechny sexuální polohy, kromě misionářské jsou nelegální. Nesezdané páry, nesmí mít stejné bydliště a také je dle zákona nelegální mít pohlavní styk s dikobrazem.

Publikováno: 7. 4. 2018 07:00 Nahlásit obsah