Kategorie Cestování

Článek
Tajemství obrovského sarkofágu. Komu patří nalezená těla?
Tajemství obrovského sarkofágu. Komu patří nalezená těla? V Alexandrii nalezli archeologové v pětimetrové hloubce černý sarkofág, o kterém se spekulovalo, že by v něm mohly ležet pozůstatky Alexandra Makedonského. Po otevření je však čekalo nemilé překvapení.
Článek
Jednoduché tipy pro zdravé cestování
Jednoduché tipy pro zdravé cestování Cestování může velice lehce ovlivnit vaši zdravotní a fyzickou zdatnost. Je snadné spadnout do pasti vysokokalorických jídel a mála cvičení. Těchto 12 tipů vás udrží v optimální kondici i na cestách.
Článek
Rodinná procházka po pláži se změnila v záchrannou akci
Rodinná procházka po pláži se změnila v záchrannou akci Dovolená u Rudého moře celé rodině změnila pohled na živočichy žijící v moři. Jednoho dne si při procházce po pláži všimli chobotnice, která uvízla na břehu. Pomohli jí dostat se zpět do moře, avšak na druhý den se na pláž opět vrátila. V úžasu sledovali, jak se jim chobotnice za svou záchranu odvděčila.
Článek
Roboty i historii, to vše nabízí japonský zábavní park
Roboty i historii, to vše nabízí japonský zábavní park V 16. století bylo téměř celé Japonsko uzavřené cizincům, jen přístav Nagasaki mohl navazovat zahraniční vztahy. A právě obchodní spojení prostřednictvím holandské lodi "De Liefde" (Láska) započalo holandsko-japonského spříznění, které dalo vzniknout tomuto zábavnímu parku.
Článek
Kam vyrazit na podzim? Osm tipů na výlet v Česku
Kam vyrazit na podzim? Osm tipů na výlet v Česku Letošní léto bylo obzvlášť horké a spousta lidí svou dovolenou trávila především u vody. Nyní, když horka polevily, je ideální čas na výlety, které si užijete. Sestavili jsme pro vás několik tipů na krásná místa v Česku, která rozhodně stojí za to navštívit.
Článek
Bizarní mexická atrakce simuluje ilegální překračování hranic
Bizarní mexická atrakce simuluje ilegální překračování hranic Turistické atrakce se často snaží navodit návštěvníkům věrohodný zážitek. Tato mexická atrakce je toho nejlepším možným příkladem. Ačkoliv současný americký prezident by z ní pravděpodobně velikou radost neměl, nabízí opravdu nevšední zkušenost.
Článek
Hotel je nuda, přes ubytovací apky se vyspíte v místech, o kterých se vám ani nesnilo
Hotel je nuda, přes ubytovací apky se vyspíte v místech, o kterých se vám ani nesnilo Vypravit se na neobvyklé místo může dodat vašemu životu určitý nadhled, který se dá v každodenní rutině snadno ztratit. Obzvláště, pokud se rozhodnete pro tak zajímavá ubytování, jako jsou ta v naší galerii.
Článek
Rady a tipy, jak cestovat bez plastů
Rady a tipy, jak cestovat bez plastů Vyhýbání se použití jednorázových plastů, jako lahví a tašek, je i doma dost obtížné. Ještě obtížnější může být během cestování. Když se vypravíte nalehko, je jednodušší vzít si s sebou sendvič zabalený do igelitového sáčku a vodu v PET láhvi. Omezení plastů na výletě je ale snazší, než se zdá.
Článek
Nejkrásnější paláce Evropy
Nejkrásnější paláce Evropy Za dávných časů zářila Evropa luxusem, jako žádné jiné místo na světě. Nejvíce je to patrné na mnoha okázalých palácích. Od Portugalska po Litvu, nejvybranější paláce Evropy jsou definicí luxusu. Objevte s námi nejkrásnější architektonické monumenty.
(179) Načíst více