10 okouzlujících míst, která byste měli navštívit ještě dříve, než se stanou populárními!

10 okouzlujících míst, která byste měli navštívit ještě dříve, než se stanou populárními! Zdroj: brightside.me

Většina z nás vybírá svou dovolenou podle oblíbenosti, jenže poté to dopadá tak, že některá místa jsou přeplněná lidmi a kýžený odpočinek je rázem pryč.

Z nějakého důvodu si totiž my lidé myslíme, že čím více turistů, tím lepší a bezpečnější místo to je, což ovšem není pravda. Po celém světě existuje tolik nádherných míst, která se podobají skutečnému ráji a i přesto ještě mezi turisty nejsou tolik populární. A která že to jsou?

Zdroj: brightside.me

Jose Ignacio, Uruguay

V tomto městě žije pouze 300 lidí, ovšem v zimě je toto město doslova zahrnuto latinskoamerickými hvězdami, jako je například Shakira. A to je právě důvod, proč tady naleznete několik opravdu luxusních hotelů a nejnovějších restaurací. Jose Ignacio je tedy ideálním místem pro ty, kteří mají možnost užít si dovolenou plnou luxusu a chtějí mít trošku toho soukromí.

Zdroj: brightside.me

Koh Rong, Kambodža

Pokud si chcete užít dovolenou daleko od civilizace, určitě musíte navštívit ostrov Koh Rong. Nenajdete tady žádné mrakodrapy, hluk a ani auta. Je tu jen ticho, rybářské vesnice a příroda nedotčená člověkem. O tomto ostrově se někdy říká, že je to „Thajsko před 20 lety“.

Zdroj: brightside.me

Bangladéš

Bangladéš je překvapivě krásná země s rozmanitou kulturou a bohatou historií. Ačkoliv je zde několik zajímavých míst, turismus zde není zvláště dobře rozvinutým odvětvím. Ovšem parádní podívanou vám zde zaručí nejdelší pláž a největší mangrovní pobřeží na světě.

Zdroj: brightside.me

Sofie, Bulharsko

Sofie je jedním z nejlevnějších turistických měst, přinejmenším tedy ve srovnání s ostatními evropskými metropolemi. Hlavní město Bulharska má úchvatnou historickou architekturu, která vás jistě oslní. Podle některých odborníků však zbývá jen pár let, než bude i ona zaplavena turisty.

Zdroj: brightside.me

Ambergris Caye, Belize

Ostrov Ambergris Caye má velmi zajímavou a bohatou historii. V různých časech zde žili Mayové, lovci velryb a také bukanýři. Nyní tento ostrov láká především potápěče z celého světa a to proto, že se nachází v blízkosti Belizského bariérového útesu, který je druhým nejdelším útesem na světě. 

Zdroj: brightside.me

Roatán, Honduras

Výletní lodě začaly pobřeží Roatánu navštěvovat teprve v roce 2005. Popravdě řečeno, je to pravděpodobně tím, že Honduras není úplně jedno z nejbezpečnějších míst. Roatán si získal srdce potápěčů a můžete zde také prozkoumat souostroví Cayos Cochinos.

Zdroj: brightside.me

Apulie, Itálie

Dovolená v Apulii bude jistě nezapomenutelná. Čeká na vás azurově modré moře, červená země, zářivé západy slunce a co je nejdůležitější – velmi pohostinní místní obyvatelé. Kromě užívání si u moře zde můžete navštívit řadu zajímavých míst.

Zdroj: brightside.me

Phu Quoc, Vietnam

Jak vidíte sami, Phu Quic je doslova rájem na zemi. Ostrov je obklopen sněhově bílými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a smaragdově zelenými džunglemi. Můžete zde vyzkoušet potápění, kanoistiku a navštívit i několik domácích farem.

Zdroj: brightside.me

Salinas Grandes, Argentina

Salinas Grandes je slanisko, které je dlouhé 250km a široké 100km. Když začne pršet, změní se v obří zrcadlo. Ačkoliv zde vede několik železnic i silnice, stále není mezi turisty natolik populární.

Zdroj: brightside.me

York, Velká Británie

York je jedno z nejkrásnějších a nejstarších měst v Anglii. Má všechno, co by nemělo v anglickém městečku chybět – hospůdky, čajovny, kavárny, kostely, staré budovy a mnoho dalšího. Jednou z hlavních atrakcí Yorku je jeho skutečně nádherná katedrála, která je více než 500 let stará.

Autor:
Publikováno: 30. 7. 2017 12:58 Nahlásit obsah