10 nejstrašidelnějších místa světa

10 nejstrašidelnějších místa světa

Na Zemi je spousta míst, ze kterých přímo běhá mráz po zádech. Temné lesy, zchátralé hrady, opuštěné budovy, nebo jen kuriózní pomníčky, které vás nenechají v klidu usnout. Vybrali jsme pro vás deset z těch nejděsivějších míst na světě.

Na tato místa byste určitě na rodinnou dovolenou jet nechtěli. Nebo patříte k těm několika málo dobrodruhům, kteří se opuštěných staveb, zbloudilých duší a děsivou minulostí nasáklých hradů nebojí a naopak je pro ně cestování za děsivostí výzvou? Ať už tak, či onak, máme pro vás tipy na deset nejděsivějších míst na světě, kam se rozhodně nebudete chtít vydat sami. Nebo ano?

Londýnský Tower

Tower je jednou z turisticky nejvyhledávanějších památek v Londýně. Ale nejsou to jen turisté, které Tower láká – sjíždějí se sem i lovci duchů. Ve zdech Toweru totiž zemřelo nedobrovolnou smrtí mnoho osob – mučení, vraždy a popravy zde byly prakticky na denním pořádku. Za dob Jindřicha VIII. byly v Toweru popraveny desítky lidí, jejichž duše tam teď údajně straší. Byl zde viděn například duch Jindřichovy manželky, Anny Boleynové nebo vévody Jindřicha VI.

Ostrov panenek, Mexiko

V oblasti Xochimilco v Mexiku se nachází spousta kanálů s uměle vytvořenými ostrůvky. Nejpodivuhodnější z nich je tzv. ostrov panenek. Všude na ostrůvku jsou totiž rozvěšené a přišpendlené panenky. Autorem tohoto absurdního pomníku je Julian Santana Barrera, který panenky a jejich části nacházel mezi odpadky a na ostrově je rozmisťoval od doby, kdy našel v nedalekém kanálu tělo mrtvé dívky. Panenky mají odhánět zlé duchy. Barrera zemřel v roce 2001, panenky zůstaly...

strana 1 / 5
Autor:
Publikováno: 9. 5. 2017 15:51 Nahlásit obsah