10 nejšílenějších pouťových atrakcí

10 nejšílenějších pouťových atrakcí

K létu neodmyslitelně patří kromě zmrzliny a koupání také poutě. Myslíme ty, na kterých se vám doslova zatočí hlava. Odevšad zní hlasitá hudba, valí se na vás cukrová vata, děti křičí a kolotoče se točí. Vytáhnou vás vaše ratolesti či mladší sourozenci na nějakou atrakci? Labutě, řetízkáč, strašidelný dům, autodrom, nebo snad horská dráha?

Vězte, že po přečtení tohoto článku to pro vás bude hračka. Ve světě se to jen hemží šílenostmi, na které bychom nešli, ani kdyby nám za to zaplatili... A co vy, byli byste odvážnější?

SkyRoller

Německý vynález, který vás vynese až do nebeských výšin, kde si každý může pomocí křídel připevněných k sedadlu regulovat počet otáček, které vykoná. Můžete se tak houpat a protáčet tak dlouho, dokud to váš žaludek snese. Takto to vypadá v praxi:

Zdroj: tui.be

GiantDiscovery

Tohle obří kyvadlo pojme až 40 lidí a dokáže vyvinout rychlost blížící se 120 kilometrů za hodinu. Pasažéři této šílené atrakce budou vyneseni do výšky 50 m, aby se vzápětí zhoupli zpět dolů, zkrátka jako na kyvadle. A aby toho nebylo málo, hlavice kyvadla se samozřejmě točí.

Zdroj: zamperla.com

strana 1 / 5
Autor:
Publikováno: 22. 5. 2017 07:50 Nahlásit obsah