VIDEO: Hrad Svojanov vydává nejnovější temné tajemství

VIDEO: Hrad Svojanov vydává nejnovější temné tajemství

Před několika měsíci si při umělém osvětlení kastelán hradu povšiml podivného výklenku ve stěně hlavní věže. To jej ihned zaujalo, protože na tomto hradě mají s podobnými nálezy již velkou zkušenost. Podívejte se s námi na exkluzivní video z průzkumu záhadné zazdívky.

Zdivo hlavní hradní věže je pravidelné, hladké. Až na jedno místo. Tajuplný hrad, založený jako nedobytná pevnost Přemyslem Otakarem II., je smutně proslulý jako hrad plný zazděných koster. Do základů hradu totiž zazdili silného muže. Svou silou měl hradu zajistit nedobytnost. V místě, kde tak učinili, se dodnes oloupává omítka. Není to však pouze toto místo, které hradu propůjčuje temnou pověst.

Když probourávali novou bránu na hradní nádvoří, objevili další zazděnou kostru. Mnohem hrůznější nález ovšem přineslo probourání vnější hradby kvůli oknu. Bylo tu nalezeno hned jedenáct dětských koster. Nedávno kastelán objevil nerovnosti ve stěně hlavní věže. Stěna je tlustá víc než tři metry a zazdívka je evidentně mladší. Provedli jsme na místě unikátní průzkum pomocí georadaru.

Publikováno: 3. 11. 2018 09:00 Nahlásit obsah