Objevte nejkrásnější místa České republiky!

Objevte nejkrásnější místa České republiky! Zdroj: shutterstock.com

V dnešní uspěchané době chce každý cestovat a navštívit co nejvíce zahraničních míst. Málokdo si ale uvědomí, že abychom mohli poznat cizí zemi, musíme prvně poznat tu vlastní. Objevte krásy Česka tak trochu z jiného úhlu pohledu a kochejte se, rozhodně máte čím. Věděli jste, jaké krásy se tu skrývají?

Nádherná místa provázaná staletou historií, která vás chytí za srdce. To je Česká republika tak, jak ji jistě všichni znáte. Víte ale i o těch méně známých koutech, které také stojí za zmínku? Prozkoumejte každou část významných částí Česka a projeďte je křížem krážem. Teprve potom můžete říci, že znáte svou mateřskou zemi a že je na čase vycestovat za novým dobrodružstvím do zahraničí.

Zdroj: shutterstock.com Praha, hlavní město, které je doslova zlatým středem Česka. Historická část, kterou jistě všichni znáte, je protkaná úchvatnými uličkami, restauracemi a kavárnami, ve kterých můžete vyzkoušet tradiční českou kuchyni nebo se zastavit od rušného pohybu obyvatel a turistů, jak to v každém velkém městě bývá. Dokonalá architektura, která prochází několika uměleckými slohy, vám vyrazí dech a zanechá ve vás pocit, že toto místo musíte ještě někdy vidět. Nabízí nespočet kulturních akcí a zážitků, sportovní i hudební vyžití, takže si zde každý najde to své.  Zdroj: shutterstock.com

Třeboň je dalším skvostem České republiky, a také jedinečnou kombinací jezer, luk, bažin a borovicových lesů. Město je nejvíce spojováno s rybolovem a dokonce i na hlavním náměstí můžete najít sochu muže, který v ruce drží rybu. Není tedy divu, že v menu restaurací najdete ryby připravené na různé způsoby. Třeboň je také známa díky svým lázním, kde si můžete užít vytoužený relax. 

Zdroj: www.google.com Zdroj: www.google.com

Třetím největším městem České republiky je Olomouc, která je historicky hlavním městem Moravy. Olomouc se proslavila také syrečkami, které sice nevoní tak, jak byste si představovali, ale zaručeně vám zachutnají. Olomouc se pyšní barokními stavbami, a i když zde najdete vyšší zvonici než třeba v Praze, místní ceny v kavárnách, barech i restauracích jsou rozhodně příjemnější, což určitě ocení i studenti. 

Zdroj: shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Český Krumlov je místem, které je nejčastěji navštěvováno díky Státnímu hradu a zámku Český Krumlov. Nachází se tam také barokní divadlo s otáčivým hledištěm, kam si s rodinou či partnerem můžete vyjít na večerní zábavu. Divadlo v takové podobě bylo zachováno jako jedno ze dvou v Evropě a otevřeno pro veřejnost. Druhé pak najdete jedině Stockholmu.

Zdroj: shutterstock.com Zdroj: shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 18. 7. 2017 11:19 Nahlásit obsah